TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
317 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Esentepe Mah. Sağlam Fikir Sok. No:17 Şişli İstanbul
  • TELEFON: 0212 274 70 30
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

YeniOkul’u, eğitime dair her şeye bir çocuğun gözlerinden bakarak 2013 yılında kurduk: her şeyi merak eden, sürekli soran, sınırsızca hayal eden, kuran-bozan-tekrar kuran, yani “öğrenmek isteyen” bir çocuğun gözlerinden.

YeniOkul’u, çocukta oluşturulacak en önemli tutumun, öğrenmeye devam etme arzusu olduğu bilinciyle kurduk. Çocukta var olan merak duygusunu sürekli besleyen ve her zaman “öğrenen” de olan eğitimci kadromuzla, öğrenme ruhunu canlı tutmak üzere 2013 yılında yola çıktık.

YeniOkul’u kurarken kendimize her gün sorduk ve sormaya devam ediyoruz: Çocuk kimdir ve nasıl öğrenir? Bu temel felsefi sorumuzun yanıtlarını bulabilmek için önce çocukları tüm duyularımızla dinlemeyi öğrendik. Onlara öğrenme sürecinde başrolü verip, çevrenin her unsuruyla dahil olduğu, sorulardan oluşan bir öğrenme ortamı hazırladık.

YeniOkul’u, her bir çocuğa kendini gerçekleştireceği bir eğitim ortamı sunma heyecanıyla kurduk: Çocukların birbirinden farklı zekâ türleri, yetenek ve eğilimleri olduğunu baştan kabul ettik. Onlara, bu farklılıklarıyla var olup kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir eğitim programı ve ortam hazırladık.

YeniOkul’u, herkesin kendini gerçekleştireceği bir aile olmak hayaliyle kurduk: Sadece çocuğun değil, velilerden okulun tüm çalışanlarına herkesin YeniOkul’a kendinden bir şey katacağı, eğitim felsefemizi beraber uygulamaya geçireceğimiz bir okul olalım istedik.

YeniOkul’u, çocukların çocukluklarını da yaşayacakları bir okul olsun diye kurduk: Eğitimin hayata hazırlık olmadığı, içinde oyun da olan hayatın kendisi olduğu fikrini esas aldık.

Biz, bu düşüncelerle kurduğumuz YeniOkul’un eğitim hayatında bir değişim yaratmasının heyecanı içinde, yenilikçi, yaratıcı ve deneyimli bir ekibiz. YeniOkul’un dünyanın en köklü sosyal girişimciler ağı olan Ashoka tarafından Uluslararası Fark Yaratan Okullar ağına Türkiye’den seçilen 3 okuldan birisi olması ( ENKA ve Başka Bir Okul Mümkün ile birlikte) bizlere ilerlediğimiz yolda güç veriyor.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.