TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
297 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Sultan Orhan mah.Yeni Bağdat Cad. No: 520 Gebze Kocaeli
  • TELEFON: 0262 646 66 61
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Kalabalık okulların aksine butik olarak planlanan, bu özelliğiyle her öğrencisiyle birebir ilgilenebilen okul öğrenci iletişiminin çok daha samimi olduğu,aile yapısındaki bir okul için.

Genel olarak ailelerin okuldan beklentileri;  akademik başarı,sosyalleşme, bireysel özelliklerin keşfedilip, geliştirilmesi gibi hususlardan oluşmaktadır.Her öğrencinin öğrenme düzeyi ve  öğrenmesi  için  ayrılması  gereken süre farklıdır.  Kalabalık  sınıflarda   zaman yönetimi yapmak zordur. Az öğrencinin bulunduğu butik okul  sınıflarında  öğrenci  başına düşen  zaman artacağı için öğrenimin kalitesi ve verimliliği artar.

Butik okullarda öğrenci sayısının  az  olmasının  getirdiği  avantajlardan  biri  de  öğrenci  takibinin  kolay yapılabilmesidir. Yapılan   değerlendirmeler  ayrıntılı  bir  şekilde  incelenir  ve  öğrencilerin  eksikleri tam olarak belirlenir. Daha sonra da o eksik   konulara  uygun  çalışma   programları  düzenlenir.   Öğrencilerin tüm özellikleri daha kolay  keşfedilebilir.  Aynı  zamanda  öğrenci, okul ve aile işbirliği daha güçlü kurulur  ve aileler de eğitimin güçlü paydaşı olduğu hissettirilir.

Sınırların kalktığı giderek küçülen bir dünyada çocuklarımızın farklı becerilere ihtiyacı olduğunu biliyoruz.Başta temel insani değerler olmak üzere,  kendi     kültürüne  sahip  farklı kültürlere  saygılı  ve  bulunduğu çağın becerilerini  kazandırmayı  öncelikli  buluyoruz.    Bugün okullu olan çocuklarımız 15-20 yıl   sonra iş hayatına atılacaklar. Geleceğimizde söz sahibi olacaklar.   Bugünün  sınava  hazırlık odaklı  dar kalıplarına zorlanan çocuklar, bahsi geçen tarihler   geldiğinde boşluğa düşebilirler. Ebeveynlerin  bugün önemsediği  konular, gelecekte çok büyük bir olasılıkla işe yaramayacak. Bu nedenle öğrencilerimizi   bugünkü  eğitim  sisteminin cenderesine soktuğumuzda, neleri kaybedeceğimizi ve hangi diyetleri   ödeyeceğimizi  tekrar tekrar düşünmek durumundayız.   Atlas ekibinin görevi, en az anne babalar kadar çocuklarımız için doğru olanı    vurgulamaktır.   Çok   güçlü  ve   uyumlu     ekibe sahibiz.   Lütfen   bize   güvenin  ve hep birlikte çocuklarımızın yarınlarının haritasını çizelim.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.