TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
731 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Merkez Mah. Çavuşbaşı Çekmeköy Yolu Durmuşoğlu Cad.Candan Sok. No:15 Çekmeköy İstanbul
  • TELEFON: 0216 642 64 20
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

BAŞLIBAŞINA ÖĞRENİM KAYNAĞI OLARAK TASARLANMIŞ BİR OKUL

Ütopya Çekmeköy’de beş dönümlük bir alan içinde; çok büyük bir bahçe ve tümüyle çocuklara uygun yapıda üç binadan oluşmaktadır.

Ütopya’nın mimarisi Finlandiya’dan getirtilen ekolojik malzeme ile İskandinav eğitim sistemine göre oluşturuldu. Hedef 21. yüzyılın en büyük problemlerinden olan toplumdan kopuk yaşama sonucu oluşan sosyal ilişkiler problemini çözmekti. Her yanı ışık alan bir mimari yapılanma yoluna gittik. Bu da bize ortak alan kullanımlarının artırılması fırsatını verdi. Öğrenmeyi destekleyici ve paylaşımcı kendini sosyal ortamından izole etmeyen bir yapı sağlandı.   Çocuklarımızı kent yaşamında toplumdan izole etmeyen, onları  kendileriyle, arkadaşlarıyla, büyüklerle, toplumla  iç içe sokan; hayatı, teknolojiyi ve doğayı eğitimin bir parçası kılan yer seçimi ve donanımıyla kuruldu.

Ütopya’da her sınıftan birer şube; her şubede de 20 öğrenciyi aşmayacak  bir planlanma yapılmasının nedeni öğrencilerimizle birebir etkileşim içerisinde olma isteğimizdi. Ütopya’da bu nedenle  öğretmenler öğrencilerini daha yakından tanır.  Çocuklarımız da arkadaşlarını ve öğretmenlerine daha yakın olur, bu sayede öğrencilerimiz kendilerini okul sosyal ortamında da   toplumunda  önemli bir paydaş olarak hissederler.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.