TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,024 ZİYARETÇİ
  • ADRES: TED Atakent Koleji Bahçeşehir Kampüsü Koza Mahallesi 1640. Sokak No: 7 Esenyurt İstanbul
  • TELEFON: 0212 939 31 51
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

TED Özel Atakent Okulları; okul öncesi eğitimden yüksek öğrenime uzanan eğitim birikimine sahip Türk Eğitim Derneği kurumlarının bünyesinde yer almaktadır. TED Atakent Anaokulu- ilkokulu – Ortaokulu – Lisesi Türk Eğitim Derneği’nin bilgi birikimi ve donanımları, TED Üniversitesi ve diğer TED Okulları ile aynı çatı altında buluşmuştur.

TED ATAKENT Koleji, 24.000 metrekarelik inşaat alanını kaplıyor. Çağdaş eğitim olanaklarının yanı sıra sportif, kültürel ve sosyal imkanlar da en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü TED ATAKENT Koleji’nde, Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise bölümleri yer alıyor. TED ATAKENT Koleji’nde; 6.800 metrekarelik oyun alanı ve açık alan, 11.500 metrekarelik açık spor sahaları, 2 adet tenis kortu, 2 adet multi-spor sahası, 1 adet futbol sahası da yer alıyor.

Toplam 80 dersliğin yer aldığı kolejde, her bölüme özel kütüphane ve yemekhane, konferans salonu, yabancı dil sınıfları, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, kulüp odaları, müzik odaları, çok amaçlı kapalı spor salonu, 20×9 metrelik kapalı yüzme havuzu ile jimnastik alanları da bulunuyor. Tema İSTANBUL projesi bünyesinde yer alan TED ATAKENT Koleji binası, eğitim yapılarının öneminin bilincinde, deneyimli bir tasarım ekibi tarafından yüksek standartlar hedeflenerek projelendirildi. Yine yüksek kalite ve standartlarda yapımı tamamlanmak üzere olan TED ATAKENT Koleji, çağdaş Türkiye’nin hak ettiği ve iddialı bir eğitimin gerektirdiği tüm olanakları biraraya getiriyor

ATAKENT Koleji ile geleneksel eğitim kalitesini de ilk kez Avrupa topraklarına taşımış oldu. TED’in İstanbul’daki üçüncü koleji olan TED ATAKENT Koleji, aynı zamanda Avrupa Yakasındaki ilk koleji konumunda.

Eğitim-Öğretimdeki amacımız; Türk Milli Eğitiminin temel esaslarına, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, çağdaş, uygar, özgür düşünceli, spor ve sanatı seven, sosyal bireyler yetiştirmektir.

TED Atakent Okulları her alanda, başarıyı ilke kabul eden bir eğitimi amaç edinmekte ve bunu sürdürmektedir.

 

 

 

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.