TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
576 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Kumbaracı Yokuşu Tercüman Çıkmazı No:1 Tünel Beyoğlu İstanbul
  • TELEFON: 0212 252 84 60
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Özel Tarhan Eğitim Kurumları;
Kültür Limited Şirketinin bir kuruluşu olarak 07.10.1959 tarihinde, değerli eğitimci ve devlet adamı Mümtaz Tarhan tarafından kurulmuştur.

Kurucusunun adını taşıyan ve yaşatan okulumuz, eski Saint Elizabet Mektebi binasında ilk açıldığında, gündüzlü ve yatılı olarak ilk, orta ve lise bölümleriyle eğitim ve öğretime başlamıştır. Okulumuzun ilk binası, Kumbaracı Yokuşu, Tercüman Çıkmazı Nu.1’dedir. Daha sonra aynı parselde ikinci bir bina daha yapılmıştır.

Ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve Milli Eğitim Bakanlığından 24.08.2005 tarihinde onaylanarak önünde hazırlık sınıfı olan 4 yıllık kolej bölümü ile bir kısım derslerin yabancı dille okutulduğu bir eğitim kompleksidir.

12 yıldızla sembolize edilen ve 12 yıllık bir öğretim dönemini kapsayan okulumuz;
eğitimin en az öğretim kadar önemli olduğunun bilincine varmış olan eğitim kadrosu ile;
yeniliklere açık, düşünmesini bilen, sosyal alanda aktif, yeteneklerini keşfedebilen, kendine güvenli, en önemlisi toplumda birey olabilmenin önemini kavramış bir gençlik yetiştirme iddiasındadır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı istikbale hazırlayan eğitim kurumundan beklentimiz ne olmalıdır ve nasıl olmalıdır?

Şunu bilmemiz gerekir ki en değerli varlıklarımız, gözbebeğimiz çocuklarımızın hayata hazırlanmasında eğitim kurumuyla ailenin iş birliği içinde olması gerekliliği yadsınamaz bir gerçektir. Bu minvalde, eğitim kurumu ve aile değişik sistemler kullanarak kendini yenileyip geliştirmelidir.

Şüphesizdir ki hangi eğitim sistemini kullanırsak kullanalım, hedefimiz başarılı öğrenciler yetiştirmektedir.
Ancak başarı nedir? Kimine göre teşekkür ya da takdir belgesi almak, kimine göre iyi bir üniversite kazanmak, iyi bir iş sahibi olmak vs. pek çok şey sayılabilir. Özel Tarhan Eğitim Kurumları olarak, bizim “başarı” sözünden anladığımız ve eğitim sistemimizi bunun üzerine inşa ettiğimiz nokta çocuklarımızın “hayatta başarılı ve mutlu olma” noktasıdır ki bu pek çok değeri öğrenip sahiplenmeyi ve kullanmayı  içerir.

Bunun için onlara benimsetmeyi hedeflediğimiz değerler ve özellikler şunlardır:

Önce kendine daha sonra çevresine saygılı olmaları, gereken düzeyde öz güven sahibi olmaları, sorumluluk alabilmeleri ve aldıkları sorumluluğu yerine getirebilmeleri, yardımsever olmayı, sıradan düşünce kalıplarının dışına çıkarak, okuyup duyduklarını hemen kabul etmeyip sıkı bir düşünce süzgecinden geçirmeleri, hiçbir zaman ön yargılı olmamaları, özgür düşünmeyi ve düşüncelerini uygun bir şekilde ifade edebilmeleri, karşısındaki kim olursa olsun sabır ve hoşgörüyle dinlemeleri, hatalı olduğunu anladığında hatalarından geri dönebilmeyi ama doğru bildiklerini de sonuna kadar savunmaları ve insanlara karşı adil olabilmeleri, öğrendikçe ne kadar az bildiklerinin farkına varmaları… Kısacası, orijinal ve tarzı olan birey olarak yetişmeleridir.

Bu bilinçle yetiştirdiğimiz öğrencilerimizden ve onların hayatta ulaştıkları yerleri izlemekten gurur duyuyoruz.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.