TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
565 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Ahmet Yesevi Mah. Piknik Cad.No: 10 Nilüfer Bursa
  • TELEFON: 0224 244 90 50
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Özel Tan Eğitim Kurumları, çocuklarımızı yarınlara, sosyal ve akademik alanlarda tam donanımlı hazırlayacak, ufuklarını genişletecek, vatan ve millet sevgisi ile dolu bireyler yetiştirmek üzere;  ülkemizin eğitim ordusuna 1973 yılında katılmıştır. Adını ” Tecrübe, Araştırma ve Netice” sözcüklerinin ilk harflerinden alan kurumumuz, ülkemizin en başarılı ve prestijli eğitim kurumları arasında gösterilmektedir.

1997 – 1998 Eğitim – Öğretim yılında,  Özel Baran Lisesi devir alınarak öğretim hayatına başlayan kurumumuzun  ”Bursa’nın eğitim çınarı”  olarak gösterilmesi ayrıca gurur kaynağımız olmaktadır.

Tan Okulları Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şükrü Akyollu; Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Doğdu’dur. Tan Anaokulu, Tan İlkokulu, Tan Ortaokulu, Tan Anadolu Lisesi ve Tan Fen Lisesi olarak Mudanya yolu Balat girişinde eğitim- öğretim faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Kuruluştan itibaren Anadolu Lisesi programı ile öğretime devam eden Özel Tan Okulları, bünyesine 2004 – 2005  öğretim yılında Fen Lisesi programını da dahil etmiştir. 2005 – 2006 öğretim yılından itibaren;  Özel Tan Anadolu ve Fen Liselerine  merkezi sınav sistemi ile öğrenci alınmaktadır.

ÖSYM verilerine dayanarak ; Türkiye’nin  en başarılı okulları arasında yer alan  Anadolu ve Fen lisemize öğrenci kabulü, okulumuzda gerçekleştirdiğimiz sınav sonuçlarına göre yapılmaktadır. 2017 yılında değişen sınav sistemi  özel okulların kendi sınavlarını gerçekleştirmesine olanak sağlamıştır.

Kurumumuzda eğitim- öğretim faaliyetlerini destekleyen çalışmalara büyük önem verilmektedir. 2003 – 2004 öğretim yılında başlatılan ”Toplam Kalite” çalışmaları sonucunda; 13 Nisan 2005 tarihinde” ISO 9001 – 2000 Belgesi” alınmıştır.

Ayrıca ” Çevre” konusunda yapılan başarılı eğitim çalışmaları ile ”Eko Okullar Programı” 2005 – 2006 yılı ödülü ”Eco- Schools ” belgesi ve bayrağına sahiptir.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Bursa il müdürlüğünün, 5179 sayılı kanun çerçevesinde yapılan denetimleri sonucu okul yemekhanemiz 16.06.2006 tarihinde “Beyaz Tabak ve Beyaz Bayrak” ödülü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca T.C Bursa Sağlık Bakanlığı Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Çevre Sağlığı Şubesi tarafından 2018 ve 2019  yıllarında çeşitli zamanlarda havuzumuzdan alınan numuneler mikro biyolojik ve kimyasal denetimlerden geçerek ‘’Temiz Havuz’’ sertifikasına sahiptir.

Tan Okulları öğrencileri, akademik ve sosyal alanlarda düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışmalarda ülkemizi ve okulumuzu büyük bir başarı ile temsil ederek, her zaman gurur kaynağımız olmaktadırlar. Üniversite yerleştirme, orta öğretime geçiş ve  il ortak sınavlarında elde ettiği başarılar ile kendini kanıtlayan Özel Tan Okulları, Atatürk İlke ve İnkılâplarını kendine rehber edinmiş aydın, dinamik, alanında uzman eğitimcilerden oluşan kadrosuyla kuruluş, hedefi doğrultusunda eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.