GOLD St. Georg Avusturya Lisesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,705 ZİYARETÇİ

QR KODU
MESAJ GÖNDER
6+5 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Kart Çınar Sokak No:2 Karaköy - İstanbul

HAKKINDA

Öğrencilerimiz Türk ve Avusturya eğitim sistemlerinin temel öğelerini kapsayan bir eğitim alarak geniş bir genel kültür düzeyine sahip oluyorlar. Okulumuz, öğrencilerine Özel Sankt Georg Avusturya Lisesi diplomasının yanında, Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerliliği olan uluslararası nitelikteki Matura – Avusturya Olgunluk Sınavı diplomasını (Reifeprüfungszeugnis) alma şansını da vermektedir. Bu bağlamda, Matura diploması almış olan öğrenci, Avusturya’da yapacağı üniversite başvurularında Avusturya vatandaşı olan öğrencilerle aynı koşullara tabi tutulur.

 

Özel Sankt Georg Avusturya Lisesi, yönetmelik gereği 8.sınıftan mezun olan öğrencileri kabul etmektedir.

 

Öğrenciler bir senelik Lise Hazırlık sınıfını takiben dört senelik Lise Bölümüne, bir senelik Ticaret Hazırlık sınıfını takiben dört senelik Ticaret Lisesi Bölümlerine devam ederler. Lise bölümünde okuyan öğrenciler 10. sınıftan sonra Fen Bilimleri ile Türkçe – Matematik Alanları arasında tercih yaparak eğitimlerine devam ederler.

 

St. Georg Avusturya Lisesi, hakları 625 sayılı Kanun ile Lozan Anlaşması çerçevesinde belirlenen Özel Yabancı Okullar statüsünde faaliyet göstermektedir. Okulu bitiren öğrencilere Türk Lise Diploması verilmektedir.

Ayrıca, 1995/96 öğretim yılında başlatılan bir uygulama ile, Türk öğrencilere Türk Lise Diplomasının diplomanın yanı sıra “Avusturya Lise Diploması” alma imkanı da tanınmıştır. Bu diplomayı almak isteyen öğrencilerin, Avusturya Kanunları çerçevesinde okulumuz bünyesinde gerçekleştirilen “Matura” (olgunluk) sınavlarına girmesi gerekmektedir. Okulumuzdan “Matura Diploması” alan öğrenciler, Avusturya Yüksek Öğretim Kanunu ve ilgili yönetmelikler uyarınca, Avusturya’daki öğrencilerle tamamen eşit haklara sahip olmakta ve Avusturya’daki tüm üniversitelerde serbestçe okuyabilmektedir.

Öte yandan Okulumuz, Türkiye genelinde uygulanan Üniversite Giriş Sınavlarındaki başarı oranı açısından, ülkenin önde gelen okullarından biri olma özelliğini yıllardır korumaktadır.

Ders programı ve okulla ilgili tüm faaliyetler Türk Milli Eğitim Kanunlarına tabidir. Okulumuzun, 625 sayılı Kanun ve geçerli diğer yasal uygulamalar çerçevesinde  hazırlanıp, Türk Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanan kendi Okul Yönetmeliği vardır.

OKULUMUZDAN HABERLER

Hiç haber eklenmemiş.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.