TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
650 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Mimar Sinan Mah. 165. Sok. No:45-47 Atakum Samsun
  • TELEFON: 0362 432 47 00
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Gözü yükseklerde olanların okulu Sınav Koleji, şimdi de Millî Mücadele’de bağımsızlık güneşinin doğduğu kent Samsun’da.

Bugüne kadar milyonlarca öğrenciyi “yarıştırmadan ve ayrıştırmadan” sınavlara hazırlayan, seçkin kadrosu, etkin ders ve başarı takibiyle büyük güven kazanan Sınav Eğitim Kurumları, Karadeniz’in incisi Samsun’a da yeni bir kolej kazandırıyor. 2014 – 2015 Eğitim Öğretim yılında Atakum’da açılacak olan Samsun Sınav Akademi Koleji, Ortaokul ve Anadolu Lisesi olmak üzere iki ayrı binada hizmet verecek. Atakum’un merkezinde yer alan Samsun Sınav Akademi Koleji, ulaşımı kolay ve kentin en işlek caddesinde yer alıyor. Toplam kapalı alanı 3 bin 200 metrekare, açık alanları ise 2 bin metrekare olan Samsun Sınav Akademi Koleji, butik kolej konseptinde 28 dersliğe sahip olacak. Samsun Sınav Akademi Koleji’nde öğrenciler, tam donanımlı fizik, kimya, biyoloji ve fen laboratuarları ile öğrendikleri bilgiyi kalıcı hale getirecek. Müzik ve resim derslikleri,  çok amaçlı salon, hijyenik yemekhane ve kantinleri ile kampus kolejlerini aratmayacak olan Samsun Sınav Akademi Koleji,  sahip olduğu olanaklar ile öğrencilerine çağdaş bir eğitim  ortamı sunacak. Samsunlu öğrenciler kolejdeki modern sınıflarda ve teknolojik imkânlarla eğitimde Sınav Koleji avantajını yaşayacak.

Tüm Türkiye’de on binlerce öğrencinin eğitim yaşamına ortak olan Sınav Dergisi Dershaneleri’nin tecrübesini okulculukla bütünleştiren Samsun Sınav Akademi Koleji’nde dershane ve etüt programları uygulanacağı için öğrencilerin ekstra dershane, etüt ve ek ders ihtiyaçları olmayacak.

“THE OKUL” (Takip/Sorumluluk, Hakkaniyet/Dürüstlük, Empati/Duygudaşlık) konseptinin yer alacağı Samsun Sınav Akademi Koleji’nde öğrenciler bire bir takip ve danışmanlıklar ile akademik ve sosyal becerilerine göre kendilerini geliştirebilecekleri alanlara yönlendirilecekler. Samsun’un eğitim yaşamında önemli bir yere sahip olacak olan Samsun Sınav Akademi Koleji, Atakum Mimar Sinan Mahallesi Çanakçılar Sokak’ta eğitim hizmetini sunacak.

Okulda performans yönetimine inanıyoruz… Sınav Koleji’nde, sosyal kulüplerin, proje çalışmalarının, multimedya sınıflarının, teknoloji laboratuarlarının, sanat atölyelerinin kurulmasının bir amacı var. Öğrencilerimizin öğrenmeyi sevmelerini istiyoruz. Öğretmen yeterlilikleri yüksek bir okul… Akademik başarının anahtarının öğretmenlerin elinde olduğunu çok iyi biliyoruz. En iyi öğretmenleri ailemize katıyoruz. Öğrencilerimizde sosyal başarı ve akademik gelişimin mimarı olarak öğretmenlerimizin mutlu olması için elimizden geleni yapıyoruz. Toplam kalite yönetiminde uzman sertifikalı öğretmenler… Hem MEB müfredatı, hem AB uyum süreci kriterleri ve hem de kendi fikirlerimizin harmanından oluşturduğumuz “Sınavlılık” bilinci, oldukça modern bir yapıya işaret eder. Çağdaş, Atatürk İlkelerine bağlı, demokratik bir ortamda ders veren, hem eğitimin hem de insan ilişkilerinin kalitesinin artırılabilmesi için çalışmalara katılmış öğretmenlerimiz “Toplam Kalite” kavramını öğrencilerine de aktarmakla görevlidir.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.