Sevinç Kurs Merkezi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
418 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Adnan Saygun Cd. Vişne Çıkmazı Sok No:1 Kat 3 Ulus Beşiktaş İstanbul
  • TELEFON: 0212 287 30 31
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

1986 yılından bu yana eğitim alanında kaliteli, yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışıyla başarılarını sürdüren, sürekli olarak kendini geliştiren ve sağlam adımlarla büyüyen Sevinç Eğitim Kurumları, bugün bünyesinde yer alan Sevinç Koleji, Sevinç Temel Okulu, Sevinç Kişisel Gelişim Kursu, Sevinç Özel Öğretim Kursu, Sevinç Yayınları ile geleceğin başarılı bireylerinin yetişmesine katkı sağlıyor.

Sevinç Eğitim Kurumları’nın Sevinç Dershaneleri ile elde ettiği 32 yıllık deneyim ve bilgi birikimi, Sevinç Özel Öğretim Kursu öğrencilerinin başarılı olmaları için büyük destek veriyor. Sevinç Özel Öğretim Kursu’nun merkezi sınavlara yaklaşımı, ölçme-değerlendirme alanındaki uzmanlığı ve danışman öğretmen-rehberlik birimi işbirliği ile öğrenciye tam destek olması, sürecin başarı ile sonuçlanmasına olanak tanıyor.

Çok değerli öğretmenlerle çalışan ve aynı zamanda birçoğunun da gelişmesine destek veren Sevinç Eğitim Kurumları, yine bu öğretmenlerin katkı ve emeğiyle öğrencilerini nice Türkiye dereceleri gibi büyük başarılara taşımış ve böylece eğitim alanında bir marka olmayı başarmıştır. Günümüzde birçok doktor, yönetici, sanatçı, mühendis ve daha nice seçkin meslek grubunun başarılı yetişkinleri Sevinç Eğitim Kurumları’nın mezun öğrencilerindendir. Ve ne büyük mutluluktur ki dünkü mezunlarımızın çocukları, bugün anne-babalarının oturdukları sıralarda eğitim görmeye devam etmektedir.

Gelişen bir toplum için eğitimin şart olduğu bilinciyle ve iyi bir gelecek için iyi bir eğitimin gerekliliğine inanarak uzman eğitim kadrosu, içeriği güçlü yayınları, ve gelişen eğitim teknolojileri ile Sevinç Özel Öğretim Kursu olarak hedefimiz, öğrencilerimizi istedikleri üniversite ve bölümlere yerleştirmenin yanı sıra gelecekte söz sahibi olacak, donanımlı, üretken bireyler yetiştirmektir.

 

Sevinç Özel Öğretim Kursu’nda 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine okula destek çalışmaları gerçekleştirilirken üniversiteye giriş sınavlarına altyapı hazırlık programı uygulanır. 12. sınıf öğrencilerine ise YKS programıyla, üniversiteye girişte güçlü bir hazırlık programı uygulanır.

Sevinç Özel Öğretim Kursu’nda, 9. sınıf ve 10. sınıfta ağırlıklı olarak Okula Destek Çalışmaları doğrultusunda bir program uygulanırken diğer yandan Sevinç Temel Yeterlilik Testi (S-TYT) denemeleri yapılır. Böylelikle öğrencinin hem lise diploma notunun yüksek olması hedeflenir, hem de temel bilgileri eksiksiz olarak edinmesi sağlanır. S-TYT denemeleri, konu sınırlı (o güne kadar işlenen konuları kapsayan), TYT formatında dönemde 2 kez uygulanan sınavlardır. Bu sınavlarla öğrencinin YKS hazırlığa lisenin ilk yıllarından itibaren hazırlanması sağlanır.

11. sınıf kurs programı, okulların açılışından 2 hafta önce Yaz Tatili Hızlandırma Programı ile başlar ve ilgili sınıfın müfredatıyla paralel ilerleyerek okula destek çalışması olarak gerçekleşir. Aynı zamanda 11. sınıf kurs programı, TYT Hazırlık Programını içermektedir. Mayıs-Haziran aylarında gerçekleşen TYT Hazırlık Programı, öğrencinin 12. sınıftaki YKS hazırlığını büyük ölçüde rahatlatan ve öğrencinin temelini kuvvetlendiren bir programdır. Ayrıca Yarıyıl Tatilinde Yoğunlaştırılmış Hızlandırma Programı bir hafta boyunca devam eder. 11. sınıfta her ay AYT denemesi, TYT Hazırlık Programında 2 TYT denemesi uygulanır.

12. sınıf kurs programı, Ağustos’un ilk haftalarında Hızlandırma Programı ile başlayarak yıl boyunca haftanın 3 günü yoğun şekilde devam eder. Yarıyıl Tatili Tekrar Programı, YKS Kampı ve YKS Focus Programıyla öğrenciyi en iyi şekilde üniversite sınavlarına hazırlar. 12. sınıfta ayda 2 kez TYT ve AYT denemeleri gerçekleşirken, Mart ayından itibaren her hafta YKS denemeleri uygulanmaya başlar. Sınavın yaklaştığı dönemlerde YKS’ye Çeyrek Kala Denemeleri uygulanır. Yıl içinde 12.sınıf öğrencileri 74 adet deneme sınavıyla karşılaşır.

Öğrenciler özgün ve isabetli Sevinç Yayınları ile YKS hazırlık programını sürdürürken, sık sık uygulanan deneme sınavlarıyla sürekli olarak başarılarını değerlendirme imkanı bulurlar. Bu değerlendirmeler neticesinde Programlı Etüt ve Randevulu Etüt Programı’ndan faydalanarak, eksiklerini tamamlar, öğrendiklerini pekiştirir ve tekrar ederler.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.