TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
298 ZİYARETÇİ
  • ADRES: 101/2 Sokak No:38 Evka-3 Mah. Bornova İzmir
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Kurucumuz Erdal AVCI öncülüğünde tamamı alanında uzman eğitimcilerden oluşan saygın bir ekiple 2002 yılında “RADİKAL AKADEMİ” olarak hizmet vermeye başladık. Eğitimin her kademesinde öğrencilerine yeni bir dünya, yeni ufuklar ve farklı bakış açıları kazandıran, uygun ortam ve zengin olanaklara sahip eğitim kampüsümüzde öğrencilerimizle beraber başarı hikayemizi sürdürecek olmanın inancı ve heyecanıyla “Merhaba!” diyor, Hoş geldiniz, demek için sizleri sabırsızlıkla ziyaretimize bekliyor, 2002’den bugüne her zaman olduğu gibi sürdürülebilir bir başarı için Radikalli olmaya davet ediyoruz.

 

Ezberlenen birçok bilgi unutulabilir ama yaparak, yaşayarak öğrenilenler unutulmaz. Adaleti bir çocuğa ancak adil davranarak, bu duyguyu yaşamasını sağlayarak yerleştirebiliriz. Nitelikli okulların kültürleri, ileri düzeyde öğretmen işbirliği çocukların bu öğrenme yeteneğini desteklerler. Yüksek öğrenci güdülenmesi ise öğrencinin öğrenmesi üzerinde etkili olur. Öğrencinin öğrenmesi, onun akademik başarısının temelini oluşturur. Biliyoruz ki öğrenciler sözleri değil davranışları örnek alıyorlar. Bu nedenle okulumuzda ortaklaşacağımız değerleri yaşayan okul olmayı daha çok önemsiyor bu değerleri yaşayarak bu değerler içinde gelişen gençler için ortam oluşturmaya öncelik veriyoruz.

Okulumuzda İdareciler, öğretmenler ve personel arasında uyum, huzur ve güven vardır. Kararlarda öğrencilerimiz merkez alınır. Öğrencilerle ilgili her konuda öğrencinin yararına olan kararlar verilir. Öğrencilerimize sevgi ve şefkatle yaklaşılır. Okulun gelişmesi ve kalitesinin artması için okulumuzda ekip ruhu içinde el birliği ile çalışılır. Okulumuzda çoklu zekâ kuramına önem verilir. Öğrencilerimizi insanlığa saygılı, din, dil, ırk, cinsiyet, renk, gibi her türlü ayrımcılık ve düşünce farklılığını gözetmeyen, akılcı, değişime ve yeniliğe açık olan, temel bilgi ve davranışları kazanmış,  demokratik, katılımcı ve paylaşımcı, toplumsal sorunlara duyarlı, vicdanlı bireyler olarak yetiştirmeye çalışırız.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.