TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
365 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü Yanı Akfırat Tuzla İstanbul
  • TELEFON: 0216 677 18 30
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Ülkemizi çağdaş yarınlara taşıyacak aydınlık nesiller yetiştirmek amacıyla 1999’da kurulan İstanbul Okan Üniversitesi, Türk yükseköğrenimine kattığı sinerji ve kazanımlardan sonra, 2011 yılında kurulan Okan Koleji’nin “geleceği yetiştirme”  vizyonunda önemli bir yer teşkil etmektedir.

9 Fakülte, 1 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu, Konservatuvar, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında 26 bin öğrencinin eğitim gördüğü İstanbul Okan Üniversitesi’ni Türkiye’nin saygın üniversiteleri arasına taşıyan başarının özünde güçlü akademik kadro ve eşsiz alt yapı özelliklerinin yanı sıra üniversitenin kurucusu Sayın Bekir OKAN’ın iş dünyasında edindiği tecrübeler ve geniş vizyonu yatıyor.

Dünyanın farklı kültür motiflerini bütünsel bir yaklaşımla bir araya getirerek “Konfuçyüs Enstitüsü”, “Rus Kültür Merkezi” ve “Mevlana Akademisi”ni aynı çatı altında buluşturan İstanbul Okan Üniversitesi, 2015 yılında ABD’nin en gözde şehirlerinden Miami’de Amerikan yasalarına göre kurulan Okan International University’de öğrencilerine yabancı dil ve çift diploma imkanı sunuyor.

Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin kurulması ile sağlık alanında da iddialı olan Okan Üniversitesi, 2016 yılında sağlık alanında yaptığı akademik çalışmaları, bilgi birikimini ve tecrübesini aktardığı Okan Üniversitesi Hastanesi’ni kurarak ulusal ve uluslararası başarısını, sağlık sektörüne de taşıdı. 2016 Kasım ayında açılan Okan Üniversitesi Hastanesi 50.000m2 kapalı alana kuruldu. 250 yatak kapasiteli hastanede 10 ameliyathane ve 47 erişkin ve yoğun bakım ünitesi, IVF ünitesi, invaziv radyoloji ünitesi, poliklinikler ve kliniklerin yer alıyor. Okan Üniversitesi Hastanesi mezuniyet öncesi ve sonrası öğrencilerine, teorik dersler ve klinikte hasta muayene ile tedavi uygulamaları konusunda imkan sağlıyor.

Okan Üniversitesi Hastanesi bilgi ve tecrübesi ile açılan Okan Hastanesi Acıbadem Polikliniği, 22.000m2 kapalı alanda, birçok branşta ayakta tedavi içi hizmete açılmıştır. Poliklinik hizmetlerinin dışında; tam donanımlı Fizik Tedavi ve İşlem Odaları, Klinik Laboratuvarları, Endoskopi ve Görüntüleme Ünitelerinin bulunduğu, özel eğitimli tıbbi personelle donatılmış poliklinik kaliteli sağlık hizmeti sunuluyor.

Okan Üniversitesi Hastanesi Diş Hekimliğinin her branşındaki tedavi hizmetleri, güçlü akademik kadrosunun iş birliği ile Tuzla ve Mecidiyeköy’de kurulan Diş Hastanelerinde Evrensel değerler çerçevesinde nitelikli eğitim-öğretim veren, akademik alanda gerçekleştirdiği özgün araştırmalarla bilime katkıda bulunan ve saygın akademisyenler yetiştiren, ağız-diş sağlığı klinik tedavi hizmetlerinin niteliğini sürekli arttıran, bu alanda gereksinim ve sorunlara uluslararası standartlarda yanıt verebilen bir eğitim ve uygulama hastanesi olarak; iş birliği içerisinde, sağlık hizmeti sunuyor.

Okan markasının Türk yükseköğrenimine kazandırdığı yenilikler, 2011 yılında Okan Koleji’nin kurulmasıyla farklı bir boyuta taşınmıştır. Kurucu Temsilciliğini Sayın Işıl OKAN GÜLEN’in üstlendiği kolej, İstanbul Okan Üniversitesi’nin bilgi birikimi ve tecrübesiyle kısa zamanda büyük atılımlar gerçekleştirmiş, böylece eğitim camiasının da takdirini kazanmıştır.

Okan Koleji, dünyanın ileri ülkelerinde eğitimin değişim ve dönüşümünü yakından takip ederek “Anaokulundan Üniversiteye bütünleşik bir eğitim modeli ”  kurmuş inovatif ve sürdürülebilir bir anlayışla da sentezleyerek donanımlı öğrenciler yetiştirmektedir.

 

İstanbul Okan Üniversitesinin bilimsel eğitim altyapısı ve birikiminden aldığımız güçle öğrencilerimizi, bilgiyi üreten ve yöneten, akademik yönden donanımlı, araştıran, sorgulayan, iletişim becerileri gelişmiş, özgüveni yüksek, girişimci, başarılı ve mutlu sosyal bireyler olarak yetiştiriyoruz.

Doğal Ortamda Tam Donanımlı Tuzla Kampüsü

İstanbul Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü yanında 25.000m2 alanda doğa içinde kurulu kolejimizde öğrencilerimize; bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerine en üst düzeyde katkı sağlayacak eşsiz bir alt yapı olanağı sunuyoruz. Ferah, güvenli iç mekanları ve derslikleri, geniş yeşil alanları, yabancı dil derslikleri, tenis, golf, voleybol, basketbol, futbol sahaları, yarı olimpik yüzme havuzundan oluşan açık ve kapalı spor kompleksi, güzel sanatlar atölyeleri, müzik, orkestra odaları, tiyatro ve dans stüdyoları ile geleceğimizi kuracak gençlerimize 21. Yüzyılın gerektirdiği yatırımları yapıyoruz.

Şehrin Ortasında Modern Ataşehir Kampüsü

14.000 m2  kapalı alan ve 2.400 m2 bahçe alanında kurulu kampüsümüzde öğrencilerimize; ferah, güvenli iç mekânları ve derslikleri, yüzme havuzu, kapalı spor kompleksi, konferans salonu , yabancı dil derslikleri, mini golf stüdyosu, güzel sanatlar atölyeleri, piyano, müzik, orkestra odası, fizik, kimya, biyoloji-bilişim teknolojileri laboratuvarları, zengin kütüphanesi, tiyatro ve dans stüdyoları ile bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerine en üst düzeyde katkı sağlayacak eşsiz bir altyapı olanağı sunuyoruz.

Yurt dışında sayılı eğitim kurumunda kullanılan 3D eğitimi öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Öğrencilerimize fizik, kimya, biyoloji, derslerini kapsayan Stereoscopic 3D eğitim modülleri ile birbirinden ilginç animasyonlu görüntülerle farklı konuları deneyimleyerek, kalıcı öğrenmenin avantajını yaşatıyoruz.

Okan Koleji öğrencilerine, öğrenmeyi keyifli ve eğlenceli hale getiren İngilizce içerikli eğitim sistemi sunulmaktadır. Öğrencilerinin anaokulundan itibaren İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Çince, Almanca, Rusça, İspanyolca veya Fransızca dillerini de öğrenebildiği, 3D eğitim modüllerinin uygulandığı Okan Koleji’nde sosyal ve kültürel gelişime de ayrı bir önem verilmektedir. Okan Koleji öğrencileri, Tuzla Kampüsü’ndeki eşsiz altyapı özelliklerinin sağladığı ayrıcalıklardan yararlanarak yetenek ve ilgilerine uygun şekilde spor, güzel sanatlar branşları ile buluşturulmakta, yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmektedir. Ayrıca sosyal, kültürel etkinliklerle de doğal denge ve sosyal hayata karşı duyarlılıkları geliştirilmektedir.

Güçlü eğitim kadrosuyla fark yaratan Okan Koleji, Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde modern bir geleceğe emin adımlarla ilerleyen, küresel ölçekte çağdaşlarıyla rekabet edebilecek başarılı bireyler yetiştirmeye devam edecektir.

 

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.