Nesibe Aydın Okulları

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
453 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Yahya Kaptan Mh. Şehit Ergün Köncü Sok. No:51 İzmit Kocaeli
  • TELEFON: 0 262 311 59 46
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, 1984 yılında iki eğitimci, Nesibe Aydın ve Hüsamettin Aydın tarafından kurulmuştur. Kurucularımız, hazırladıkları kaliteli eserler ile Türkiye’nin nitelikli eğitim yayıncılık firması olan Aydın Yayıncılık’ın temellerini o yıllarda atmışlardır.

Aydın Yayıncılık, MEB tarafından onaylı ders kitapları başta olmak üzere, ürettiği ve hâlen üretmeye devam ettiği kaliteli kitapları ile sektördeki konumunu ve kazandığı başarıyı sürekli korumuştur. Aydın Yayınları’nın MEB onaylı ders kitapları, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında, öğretmenlerin beğenisini üst düzeyde kazanan kitaplar olarak takdir toplamaktadır. Yayınevimiz müfredatlar doğrultusunda, tüm sınıflar ve tüm derslerde, nitelikli ve teknoloji uyumlu eserler üretmeye devam etmektedir.

Kurucularımız, 1997 yılında, Ankara’nın en başarılı ve istikrarlı dershanelerinden; Nesibe Aydın Dershanesi’ni faaliyete geçirmişlerdir. Kurulduğu yıldan itibaren, en üst düzeyde başarı yakalayan, üniversite sınavlarında aldığı sonuçlar ile aileler ve öğrencilerin büyük güvenini kazanan dershanemiz, bir öğretim üssü olarak zihinlerde yer etmiştir. Nesibe Aydın Dershanesi, her yıl üniversiteye ve liselere hazırlık sınavlarında öğrencilerini topluca başarıya taşımanın yanı sıra, öğrencilerinin %80’ini yüksek puanlı yerlere yerleştirerek Türkiye rekorları kırmıştır. 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren “Nesibe Aydın Dershanesi”, “Nesibe Aydın Yıldızlar Lisesi” adı altında okula dönüşmüştür ve eğitim faaliyetlerini devam ettirmektedir. Nesibe Aydın Yıldızlar Lisesi, bir sonraki yılın öğrencilerinin kayıtları için her yıl Şubat ayında sınav yapar ve sonraki yılın kayıtlarını kapattığını da Mart ayı başında ilan eder ve dershanemizden devraldığı başarı geleneğini artırarak devam ettirir.

Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarının, 25 yıllık birikimini aktardığı Nesibe Aydın Gölbaşı Kampüsü, kurumumuz için bir onur kaynağıdır. 2000 yılında arsa tahsisi yapılan ve imar çalışmaları başlayan bu eğitim tesisinde, 2002 yılında proje çalışmalarına başlanmıştır. Uzmanlar eşliğinde yoğun bir proje çalışmasının ardından, 2004 yılında inşaat faaliyetleri başlamıştır. Eylül 2008 itibariyle eğitim öğretime başlanan yerleşkede, fizikî yapı en son teknolojik imkânlar ile donatılmış, öğrenci başına düşen kapalı alan ve yeşil alan ile de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir. Öğretim kadrosu, eğitim materyalleri, başarıya odaklı öğretim programı ve rekabetçi yapısı ile Nesibe Aydın Gölbaşı Kampüsü dünya standartlarında eğitim vermektedir.

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları sırasıyla, 2011 yılında Ankara Oran semtinde yer alan Sanat Akademisini, 2012 yılında Çankaya ve Ümitköy Okullarını, 2016 yılında Konya ve Antalya Okullarını faaliyete geçirmiştir. 2018 yılında ise Kocaeli ve Mersin Okulları faaliyete geçecektir.

Kurucumuz Sn. Nesibe Aydın “adı gibi kalitesine güvendiği” bir kurum yaratmak için, kurumumuza kendi adını vermiştir. Bu kurumun kalitesine verilebilecek en ufak bir zarar, kendi adına geleceği gibi, çağdaş Türkiye’nin geleceğine de zarar verecektir. Eserlerimizden faydalanan yüz binlerce öğrenci ve öğretmenimiz, dershanemizde yetiştirdiğimiz on binlerce öğrenci ve aileleri, ismimizin en büyük referansıdır.  Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarının yurt içinde ve yurt dışında herhangi bir ortağı olmayıp kurumumuz, tüm hisseleri sadece kurucularına ait olan bir aile şirketidir. Resmi unvanı, “Aydın Yayıncılık ve Eğitim Hizmetleri AŞ” olan şirketin ortaklık yapısı da 7470 sayılı ticaret sicil gazetesinde yer almaktadır.

Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarının başarısı güçlü finansal yapısından ve iş ahlakına bağlılığından kaynaklanmaktadır. Kurumun uzun vadeli hedefi Türkiye’nin en iyi eğitim hizmeti veren firması olmaktır. Öğrencilerinin, velilerin ve yayınevi müşterilerinin desteğiyle hedeflerine varmakta ve hedeflerini aşmakta kararlıdır. Nesibe Aydın’ın orta vadeli hedefi, Türkiye’nin uluslararası niteliklere haiz, en başarılı öğrencilerini yetiştirmeye kalıcı olarak devam etmektir.

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, kuruluş yılından itibaren, üzerine düşen büyük sorumluluğu çalışanları ile paylaşmış ve ast-üst, işçi-işveren gibi klasik kalıpların ötesinde üst düzey bir dayanışma, özveri ve ekip ruhu ile bugünkü başarı yakalanmıştır. Aile şirketi olan kurumumuzda her çalışanımız ailenin bir bireyi olarak görülür ve sevinçler, üzüntüler, başarılar, hatalar ortak yaşanır.

Nesibe Aydın’da mesleki eğitim faaliyetleri, kişisel gelişim ve kalite çalışmaları, hayatın olağan akışı gibidir. Kurumumuz en büyük yatırımı çalışanlarına yapar ve onların gelişimini ve motivasyonunu her şeyin üstünde tutar. Nesibe Aydın çalışanları ve öğrencileri resmi ve özel kuruluşlar tarafından ulusal ya da uluslararası birçok ödüle layık bulunmuştur. Ayrıca kurumumuz yürüttüğü genel hizmetler dışında çevre ve toplum yararına çeşitli etkinlikler düzenlemekte ve bazı etkinliklerde destekleyici olmaktadır.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.