TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
861 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Alacakapı Mahallesi Kırkgöz Caddesi No:70 Battalgazi Malatya
  • TELEFON: 0422 846 12 55
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Üniversitemiz 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan 7141 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Ek Madde 181. Maddesi gereğince kurulmuştur.

Faaliyet göstermekte olan 2 Fakülte, 1 Yüksek Okul, 8 Meslek Yüksek Okulu, açılması uygun bulunan; 3 Fakülte, 1 Enstitü, Uygulama ve Araştırma merkezleri ile Üniversitemiz; ülkemiz, coğrafyamız ve milletimizin beklentileri ve hedefleri, ulusal ihtiyaçlar ve evrensel gerçekler doğrultusunda bilimsel ve akademik çalışmalar gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi olarak şehrimizle, bölgemizle ve yaşadığımız toplumla bütünleşmek, topluma her anlamda hizmet etmek, üretmiş olduğumuz projeler ile gerek iç gerekse dış paydaşlarımıza hizmet sunmak öncelikli hedef ve politikalarımız arasındadır. Yüklendiği sosyal sorumluluğun bilincinde olan üniversitemiz teknolojik gelişmeler doğrultusunda, değişim, ilerleme ve küreselleşme olgularını temel alarak bilimsel ilerlemeye küresel düzeyde katkı sağlamak, toplumun taleplerine karşı daha duyarlı, katılımcı, esnek bir yapıya sahip olmak, geleceğe yönelik sorunları tespit ve tahlil edebilmek, kaliteden ödün vermeden ulusal ve uluslararası her alanda topluma ve bilime katkı sağlayacak mezunlar yetiştirmek amacındadır.

Kısıtlı imkânlara rağmen her yönüyle bilginin inanılmaz bir süratle arttığı çağımızda, ülkemizin ve milletimizin beklentileri ve hedefleri, ulusal ihtiyaçlar ve evrensel gerçekler doğrultusunda bilimsel ve akademik çalışmalar gerçekleştirmek, temel bilimleri ve güncel gelişmeleri takip edebilecek, bilgi ve becerilerini kendi iradesi ile yenileyebilecek kuvvetli bir alt yapı, donanım ve özgüven sahibi bireyler yetiştirmek, yetiştirdiğimiz bireyleri sadece bilimsel olarak değil etik olarak da doğru davranışlara yöneltecek değerleri ve insan sevgisini aşılayabilmektir.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.