TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,046 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Mimar Sinan Mah. Selim Dede Caddesi No:27 Çekmeköy İstanbul
  • TELEFON: 0216 227 14 44
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Maks Okulları

 

MAKS Eğitim Kurumları yılların deneyimi, istikrar ve başarının buluşmasıyla başarıdan başarıya koşan geçmişi ile en seçkin eğitim kurumları arasına girmiştir. Bu başarının asıl mimarları çalışkan, gayretli, özverili, öğrencisini daima ilgi alanında tutan branşında uzman ve başarıyı hayat felsefesi haline getirmiş değerli eğitim yöneticilerimiz ve sevgili öğrencilerimizdir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu cumhuriyete sahip çıkan ve onun fikirlerini benimseyip geliştiren, muhasır medeniyetler seviyesine çıkaracak öğrenciler yetiştirmek temel hedefimizdir.

2006 yılında Bursa’da eğitime başlayan kurumlarımız, binlerce öğrencinin liselere ve üniversitelere girmesinde zirvede olmuştur. 2008 yılında eğitimin en önemli ayaklarından yayıncılığı da bünyesine katarak özgün bir yayın ortaya koymuştur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği Liselere Giriş ve Üniversitelere Giriş Sınavlarında %10’u kadar öğrencinin istediği bölüme yerleşmesi zorluğunu göz önünde tutarak, sınava hazırlık sınıflarını sistemimize dahil ettik. Öğrencinin hem okul hem de takviye ders alma kargaşasının önüne geçerek tüm hazırlık aşamalarını okullarımızda tamamlıyoruz.

Bizce “Başarısız öğrenci yoktur, her öğrencinin kendine özel bireysel bir başarı kulvarı vardır.” düşüncesinden yola çıkarak eğitimde grup sistemi, koçluk sistemi ve kabine sistemi modellerini uygulamaya koyduk. Dünya dengeleri değişirken Yabancı Dil, Robotik Kodlama, Girişimcilik, Liderlik, Mühendislik, Gastronomi, Satranç, Tiyatro, Radyo Televizyon Sinema, Drama ve Fotoğrafçılık alanlarında “Dünya insanı” yetiştirmeyi hedef olarak belirledik.

Sportif faaliyetlerde Türkiye ve Dünya çapında başarılara imza atmış Profesyonel sporcu ve spor insanlarını bünyemize katarak okullarımızı spor merkezleri haline dönüştürdük. Maks Spor Kulübünü kurarak öğrencilerimizin spor başarılarını profesyonel bir şekilde ileri taşımasına imkan sağlıyoruz.

Sanatı önemsedik, sanata dair Profesyonel sanatçılarla okullarımızı sanat merkezleri haline getirmeye çalışıyoruz. Sanatın erken yaşlarda ortaya çıkarılması ve öğretilmesini savunuyor, bu manada seçici kurullarımızda eğilimleri tespit edip yönlendirmeleri zaman kaybetmeden yapılmaktadır.

2019 yılında Bursa’da ulaşılması zor Lise ve Üniversite başarılarının yanısıra Voleybol Kızlar, Motocross, Yüzme Takım, Bireyselde Türkiye Şampiyonlukları ve Dünya Yüzme Olimpiyat derecelerinin gelmesi bizi gururlandırmıştır.

2015 yılında İngiltere’de Hurst point College ile yaz değişim programı uygulamaya geçilmiştir. İznik kampüsümüzde “Maks Nicea” projesiyle yurt dışı değişim programına uygun bir yapı oluşturulmuş, böylelikle tüm okullarımızın yurt dışı değişimlerine ev sahipliği yapabilecek kamp merkezi haline getirilmiştir.

Bursa Yenişehir Havalimanı yakınlarında 40 dekar meyvelik, 40 dekar ekim alanı oluşturarak “Maks Köyü Projesi” hayata geçirdik. Bu projesiyle öğrencilerimizin doğa ve toprakla buluşmasını sağlanmıştır.

Bunlara paralel eğitimcilerin elinde doğmuş ve büyüyen Maks Okulları olarak kalıpların dışına çıkmış, özgün ve kendini ifade eden öğrencileri yetiştirmekten gurur duyuyoruz

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.