TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
296 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Hamidiye Mah. Cendere Cad. No:41 Seyrantepe İstanbul
  • TELEFON: 0212 213 00 12
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Koray Varol Akademi, uzun yıllardır butik dershane olarak faaliyet göstermektedir. Koray Varol Akademi Okulları da öğrencilerin hedefledikleri liseleri kazanabilmesi adına nitelikli eğitim ilkelerini benimseyen felsefenin devamlılığı üzerine kurulmuştur. Sayısız öğrencinin üst düzey liselere girmesini sağlayarak önemli başarılara imza atan dershane geçmişimizin getirdiği deneyim ve birikimler Koray Varol Akademi Okullarının eğitim alanında daha güçlü ve gelecek nesillere değer katacak bir kurum kimliği kazanmasını zorunlu kılmıştır.

2010 yılında Butik Dershane ile yola çıkan Koray Varol ve ekibi, zaman içinde daha çok çocuğa ulaşmak hedefiyle 2013 yılında yayıncılık hayatına başlamıştır. KVA Yayıncılık çatısı altında özellikle Lise Giriş Sınavlarına (LGS) yönelik eğitim odaklı anlayışla yayın üreten markamız içerik ve soru kalitesi ile ülke çapında eğitim uzmanlarının tercih ettiği kaynak yayınlardan biri olmuştur.

2016 yılında yayın hayatına giren KVA Çocuk ile okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine ulaşarak seçkin Türk yazarların kitaplarının yanı sıra yurt dışından getirdiğimiz ödüllü birçok kitapla da milyonlarca çocuğun zengin ve rehber içeriklerle tanışmasına aracı olmuştur.

9 yaşında bir öğrenci olan Zeynep Ekinci’nin yazdığı ve resimlediği “Bahçemizdeki Kirpi” kitabını yayımlayarak minik öğrencimizin potansiyel yeteneğini belgeleyen yayınevimiz kitap çeşitliliği ve sosyal sorumluluk alanında da kitapları ile hem ebeveynlerin hem de eğitimcilerin beğenisini kazanmıştır. Eski öğrencilerimizden Mekin Kutucular tarafından görme engelliler için Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği öğrencileriyle işbirliği halinde yazılan “Koku, Tat, His” kitabı sosyal sorumluluk projelerimizden biridir.

Bugüne dek yaptığımız okul ve kitabevi etkinlikleriyle birçok öğretmene, ebeveyne ve çocuğa ulaşan yayıncılık kimliğimizin getirdiği bakış açısı ve butik dershane tecrübemiz, bugün anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinden oluşan Koray Varol Akademi bünyesinde yeni nesil eğitim modelleriyle sürdürülebilir başarı hedefleyen bir eğitim markasına dönüşmüştür.

Okul kurma fikrine uzun zamandır çalışan Koray Varol Akademi Okulları, DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü gibi köklü bir kurumla birlikte çalışmaktadır. Okul sürecinde, DBE Rehberlik Birimi süreçlerinde, öğrenci tanılama çalışmalarında ve öğretmen eğitimlerinde okulumuza destek vermektedir. Kendini geliştirmeye ve gelişime açık, Koray Varol Akademi kadrosu DBE Davranış Bilimleri Enstitüsünden Profesyonel Koçluk Eğitimi 1. Modül, Temel Yönetim Becerileri, Profesyoneller İçin Somatik Zekanın Kullanılması, Duygusal Zeka, Sanat Terapisi, Çözüm Odaklı Yaklaşım Eğitimi, Rekabet Üstü, Altı Şapkalı Düşünme eğitimleri almıştır.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.