TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
454 ZİYARETÇİ
  • ADRES: 29 Ekim Mah. Ümit Kaftancıoğlu Cad. No:6/A Nilüfer Bursa
  • TELEFON: 0224 908 0016
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Kolej16, Türkiye’nin metropol şehri Bursa’nın Nilüfer ilçesi Özlüce bölgesinde bulunan kampüsünde ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi seviyesinde eğitim vermektedir.

Çok yönlü sosyal bir okul olan kurumumuzda çocuklarınız uygun ortamda yeterli seviyede eğitim görürler. Öğrencilerimizin akademik başarıları kadar güven içinde güzel vakit geçirmeleri de kurumumuzun öncelikleri arasındadır.

2008 yılında temelleri atılan Kolej16, eğitim verdiği binasının yapısı ve fiziksel imkanları ile de diğer birçok özel okuldan ayrılmaktadır.

Okul binası sınıfların tavan yükseklikleri 4,5 – 5 metre olacak şekilde inşa edilmiştir.

Okulumuzda bulunan başlıca fiziksel imkanlar şunlardır: ferah ve geniş sınıflar, bilim laboratuvarları, atölyeler, etkinliklerin düzenlendiği cep sinemaları ve drama odaları, spor salonları, jimnastik salonları, kütüphane ve bir yemekhanesi bulunmaktadır.

Okulumuzda dinlenme alanları, ölçme değerlendirme merkezi de eğitime eklenmiş önem arz eden diğer unsurlardır.

Nilüfer’de bulunan Kolej16 binasında her derse özel, laboratuvar niteliğinde tematik sınıflar bulunmakta; her derslikte akıllı tahta, sinema gösterim ve her öğrenciye özel dolap ve masa sandalyeler yer almakta; her sınıfa aktivitelere yönelik materyal, doküman ve uygun programlar konulmaktadır.

Kolej16 öğrencilerine akademik bilgi ve beceri kazandırmak kadar, sunduğu alt yapı ve fizik donanım imkanları ile de sosyalleşmelerine ve kültürel birikimlerini arttırmaya yönelik olarak da yapılandırılmıştır.

“After School” olarak adlandırılan bu uygulama ile tüm öğrenciler, günlük ders programının ardından başlayarak, okul sonrasında akademik gelişimi ile ilgili olarak ulusal sınavlara hazırlık etkinliklerine ya da sanat, spor ve kültürel etkinliklere katılabilecek; bu sayede başarı düzeyleri artacaktır.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.