TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
489 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Seferihisar Cad. 2730 Sok. No:135 Yelki Güzelbahçe İzmir
  • TELEFON: 0232 234 55 62
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Özel Kent Eğitim Kurumları, Türkiye’deki ilk kampüsünü 2012 yılında Güzelbahçe’de açmıştır. Ardından Gaziemir, Karşıyaka-Çiğli, Alsancak, Narlıdere de açtığı okullarla İzmir’in en saygın eğitim markalarından birisi olmuştur. TPE den tescilli özel bir eğitim markası olan “Kent Koleji” Bu markayı yaratıp yönetenler İzmir’e ve Türkiye’ye yıllarını vermiş STK lideri Kurucu Hızır MURTEZAOĞLU (eğitimci), eski bakanlar Dr. Yılmaz KARAKOYUNLU, Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN ve Anadolu Üni. E. Rektörü Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN’in dir. Halen bu saygın isimler aynı zamanda Kent Koleji markası ile açılan okullarda MEB onaylı olarak danışmanlık görevlerini de icra etmekte kurucu şirket yönetim kurulu toplantılarına katılmak sureti ile eğitim kalitesini yükseltmek için kurucunun görevlerini başarılı bir şekilde yürütmesini sağlamaktadırlar. Okullarımızda k12 düzeyinde eğitim öğretim vermektedir. Kent Koleji, tüm kampüslerinde “Öğrenciye Özel Okul” konseptiyle öğrenci takibi ve ihtiyaçlarına göre öğrencilerine akademik, sportif ve sanatsal takviye programlarıyla destek veren ve onları çok yönlü olarak geleceğe hazırlayan bir eğitim öğretim kurumudur.

Güzelbahçe, Gaziemir ve Karşıyaka/Çiğli Kampüslerinde Anaokulu-İlkokul-Ortaokul ve Anadolu Lisesi kademelerinde, Alsancak’taki şubesinde anaokulu ve okul öncesi kademelerinde eğitim vermektedir. Büyüme çalışmaları kapsamında İzmir’de, Ege Bölgesinde ve büyük şehirlerde yeni okul kampüsü açılışları için sürdürülen çalışmaların yanında, kurucu tüzel kişilik olarak planlanan Kent Eğitim Kurumları Vakfı KENTVAK’ın açacağı İzmir Kent Üniversitesi gerçekleşecek hedefleri arasındadır.

Özel İzmir Kent Koleji felsefesi; okul armasını bireyin hayat boyu gurur ve onurla taşıma felsefesidir. Bu arma Kent Koleji’nin misyonunda bulunan bütün hedeflerini Özünde taşır. Özel Kent Koleji’nin amacı, bireylerin ahlaki, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemektir. Bireyler destek ve saygı gÖrdükleri bir toplumda başarılı olurlar. Uyguladığımız eğitim programları sayesinde Öğrenciler Kent Koleji`nde edindikleri bilgi ve akademik becerilerinden yararlanarak soru sorup cevap aramayı, araştırmayı, keşfetmeyi ve üretmeyi Öğrenirler. Bu sayede bulurlar, keşfederler ve icat ederler.
İKK’nin en büyük felsefesi, bu topraklarda daha Önce yetişmiş ve insanlığın ışığı olmuş Aristoları, İbn-i Sinaları, Mimar Sinanları, Mevlanaları ve Atatürkleri yetiştirmektir. Bu felsefe çatısı altında toplanan İKK ailesi; eğitimcileri, Öğrencileri ve velileri ülkemizin muasır medeni ve uygar ülkeler nezdinde lider ülke olmasında büyük rol oynayacaklardır.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.