Çekmeköy KAE Öyküm Anaokulları

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
814 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Mimar Sinan Mah. Kaptan Sok. No:7 Çekmeköy İstanbul
  • TELEFON: 0533 220 80 00
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

1996 yılında kurulan Özel Kids Academy Europe Öyküm Anaokulu , Bağcılar ve Çekmeköy’de olmak üzere 2 Şubeye sahiptir ve 2- 6 yaş aralığı çocuklar için “okul öncesi öğrenim hizmeti” vermektedir. 2019 yılından itibaren “Kids Academy Europe” isimli kurumsal yapısının içine dahil olarak, sahip olduğu misyonu 1 adım daha ileriye taşımış ve “Kids Academy Europe Öyküm Anaokulları” ismiyle yoluna devam etmiştir.

 

Özel Kids Academy Europe Öyküm Anaokulu , çocuklarla kurduğu ilişkide,  “eğitim değil” “öğrenim” anlayışına sahiptir.  Okulumuz, İngilizce dil eğitimini “English Kids Academy” danışmanlığı ve “Tell Me More Kids” metodu ile- Amerikan kökenli “native teacher” ile sürdürmektedir. Hazırlık sınıflarında ise German Kids Academy danışmanlığıyla 2. dil olarak Almanca dil eğitimi ile de çocuklarımıza “dünya vatandaşı” olmanın temelleri atılmaktadır. Endüstri 4.0 çağının gereği olarak “Stem tabanlı” laboratuvar etkinlikleri, dikkat ve akıl oyunları, robotik-kodlama faaliyetleri, Okulumuz çocuklarının gelişimlerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

 

Okulumuzda oyun grubu, 2-3 yaş tam gün ve yarım gün grubu, 4 yaş tam gün ve yarım gün grubu, 5 yaş tam gün grubu ve 6 yaş anasınıfına hazırlık grubu olmak üzere 7 adet öğrenci grubu bulunmaktadır. Okulda öğrenim güz dönemi, bahar dönemi olarak iki devrede yapılmakta olup sömestr tatilinde de öğrenim devam etmektedir. Ayrıca yaz döneminde de, “yaz okulu” programı ile etkinlikler sürmektedir. Okulda öğrenim sabah 07:30’da başlamakta ve akşam 18:30’da sona ermektedir.

 

Özel Kids Academy Europe Öyküm Anaokulu ‘nun” etkinlikler programı” her haftanın ilk günü velilerle e-mail olarak paylaşılmaktadır. Çocukların fiziki ve bilişsel gelişimi düzenli periyotlarla “gelişim gözlem raporları” yoluyla velilerle paylaşılmaktadır. Okuldaki temel etkinlikler; bilişsel gelişimi hedefleyen çalışmalar, kültürel ve sanatsal gezilerden oluşan toplumsal yaşama katılım etkinlikleri, proje etkinlikleri, sanat ve tasarım etkinlikleri, doğa yürüyüşü, dans atölyesi, ritm-orff çalışmaları, kid’s zumba,  jimnastik-plates ve yogadan oluşan bedensel etkinliklerdir. Çizgi çalışmaları, ses çalışmaları ve sözcük oyunlarından oluşan okuma ve yazmaya hazırlık etkinlikleri, nesneleri sayma, gruplama, eşleştirme ve tanımlamadan oluşan matematik ve fen bilimleri etkinlikleri ve dilin doğru kullanımı için anadil eğitimi verilmektedir.

 

Çocukların beslenme ihtiyaçları oluşturulan aylık listelere bağlı olarak deneyimli personellerle, sağlıklı şartlarda -okul içerisinde hazırlanmakta- ve denetlenmektedir. Özel Kids Academy Europe Öyküm Anaokulu ‘nda kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan bir beslenme düzeni yer almaktadır. Öğrencilerin okula ulaşımı semtin içi ve yakın çevresi için servis hizmeti ile sağlanmaktadır.

Çocukların güvenliği düşünülerek, çocuklar sabah evlerinin önünden alınarak akşam yine evlerinin önüne, aile bireyleri ya da aile bireylerinin okula bilgisini verdiği kişilere servis şoförünce ve görevli hostes tarafından teslim edilmektedir. Okulun güvenliği  kameralar ve “güvenlik görevlisi” ile sağlanmaktadır.

 

 

 

 

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.