TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
370 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Bağcılar Mahallesi Açın Caddesi No:7 Ankara
  • TELEFON: 0312 447 49 49
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Jale Tezer Eğitim Kurumları;

Eğitim alanında marka olmayı başarmış idealist bir eğitimci ve kitap yazarının sadece eğitime adadığı yarım asırı aşan emeğinin ürünüdür. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni  olan Jale Tezer ve yüksek fizik mühendisi ve matematik öğretmeni olan Yılmaz Tezer’in, on binlerce öğrenciyi başarıya ulaştıran dershaneleriyle başlatmış oldukları eğitim yolculuğu; özel okul kavramını değiştirmek amacıyla 1998 yılında açtıkları Jale Tezer Koleji ile artan başarılarla devam etmektedir.

Jale Tezer Koleji, her öğrenciyle bire bir ilgilenmek amacıyla kalabalık okulların aksine her öğrenciyle tek tek ilgilenmek idealiyle planlanmış, öğrencilerinin servislerde çok vakit geçirmeden şehrin göbeğinde eğitim alması planlanarak projelendirilmiştir.

Jale Tezer Fen ve Anadolu Lisesi’nin 2005 yılında açılmasıyla daha da güçlenen kurum uluslararası boyutlara taşıdığı üstün eğitim kalitesi, zengin sosyal ve sportif aktiviteleri, akademik anlamda gösterdiği yüksek başarı oranları, kusursuz rehberlik hizmeti ve öğrenci başarısını destekleyen danışman öğretmen sistemi ile örnek bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

Dersanelerin temel liseye dönüşüm yasasıyla 2015 yılında açılan Jale Tezer Temel Lisesi dershaneyi okula taşıyan sistemiyle öğrencilerini üniversite sınavlarına hazırlamaya devam ediyor. 2019 – 2020 eğitim yılında Jale Tezer Şampiyonlar Temel Lisesi mevcut kadrosuyla Ümitköy’e taşınarak Jale Tezer Ümitköy Bilim Fen Ortaokulu, Bilim Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi’ne dönüşmüş olacaktır.

‘Eğitimin her alanına katkı’ felsefesiyle anaokulundan liseye, eğitim ve öğretimin pek çok alanında faaliyet gösteren Jale Tezer Eğitim Kurumları sürekli eğitime yatırım yaparak büyüyen, ilerleyen uluslararası platformda kendine yer edinmeyi prensip edinmiştir. Bilgiyi özümseyen, araştıran, sorgulayan, problem çözme yetisine sahip, toplumsal sorumluluk duyan, çağdaş ve çağın gereği teknolojiyi kullanabilen Atatürkçü bireyler yetiştirmek Jale Tezer Koleji’nin temel felsefesidir.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.