TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
359 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Menemen Yolu Ulukent-İZMİR
  • TELEFON: 0 232 833 22 22
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

EĞİTİM MİSYONUMUZ
GELİŞİM KOLEJİ, öğrencilerine, dürüstlük, sorumluluk, problem çözme, iletişim becerileri, farlılıklara saygı, girişimcilik, işbirliği, eleştirel ve yaratıcı düşünce, kararlılık gibi “liderlik” için gereken beceri ve tutumların kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapar.

 

Tüm öğrencilerin gerek akademik, gerekse kişilik gelişimlerini en üst düzeye taşımak, onları inanılmaz bir hızla değişen çağımız gereksinimlerine donanınmlı kılmak, Gelişim Koleji’nin vazgeçilmez varoluş gerçeğidir.

İLKELERİMİZ

GELİŞİM VİZYONU, YARINI BUGÜNDEN YARATMAYI HEDEFLER.

Bilgi çağını yaşayan tüm dünyada, düşünen, anlayan, yorumlayan, bilgi üreten, sorun çözen ve bilimsel düşünen bireyler yetiştirmek eğitimin temel amacı olmustur.

Bu amaçla;

DEĞİŞEN DÜNYA KOŞULLARINA UYUM SAĞLAYARAK ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞİN DÜNYASINA İYİ HAZIRLAMAMIZ GEREK…

“OKUL, GENÇ BEYİNLERE İNSANLIĞA SAYGIYI; ULUS VE ÜLKEYE SEVGİYİ; BAĞIMSIZLIK ONURUNU ÖĞRETİR.”
M. KEMAL ATATÜRK

GELİŞİM KOLEJİ, öğrencilerini bir yandan hızla değişen dünyada yaşamaya ve çalışmaya hazırlarken diğer yandan; Atatürk İlkeleri doğrultusunda kendi kültürünü tanıması, ülkesini sevmesi ve bundan gurur duymasını amaçlar.

BAŞARILI İNSANLARIN ORTAK NOKTASI, YAPTIKLARI İSE KENDİLERİNİ YÜREKTEN ADAMALARIDIR.

GELİŞİM KOLEJİ için, öğrencilerin öğrenmelerinin sorumluluğunu üstlenmeleri, kendilerini tanımaları, üniversite hazırlık aşamasına kadar yönelimlerini doğru saptayabilmeleri ve kendilerini geliştirebilmeleri, gelecekte meslek seçimi ve seçtikleri meslekte mutlu olabilmeleri, kısaca yaşam basarıları çok önemlidir.

Gelişim Koleji, eğitim kurumu olma bilinciyle yetiştireceği toplum üyelerinin okul ortamındaki kazanımlarını gerçek yasama aktarabilmeleri için hazırladığı geniş kapsamlı bir program uygular.

GELİŞİM KOLEJİ EĞİTİM PROGRAMI, ÖĞRENME SÜRECİNİ ETKİN KILAN, ARAŞTIRMAYA DÖNÜK, ELEŞTIREL VE YARATICI DÜŞÜNCEYİ GELİŞTİREN ÖĞRENCİ MERKEZLİ BİR PROGRAMDIR.

Bu program öğrencilerin;

· Çağa ve getireceklerine uyumlu, yetenekli, yaratıcı, öz saygısı yüksek ve başarılı bireyler olarak yetişmelerini sağlar,

· Anaokulundan başlayarak, 12. sınıfa kadar tüm gelişim aşamalarını izleyerek üniversite hazırlık sürecini yakından takip eder,

· Akademik ve sosyal alanlarda üst düzeye taşınabilmesini amaçlar, süreç içinde sistematik olarak takip eder, rehberlik yapar,

· İlgi, yetenek ve yeterliliklerinin farkında olabilmeleri ve böylece kendilerini tanıyabilmelerini amaçlar,

· Eksik veya güçlü yönlerini keşfedip, bu yönlerini geliştirmeye yönelik seçenekleri değerlendirmelerini sağlar.

Gelişim Koleji akademik ve sosyal alanlardaki başarılarıyla, sahip oldukları değerlerle farklılıklarını her zaman her yerde hissettiren öğrencileriyle gurur duymaktadır.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.