Instutito Cervantes İstanbul

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
466 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Tarlabaşı Bulvarı, No: 9 Beyoğlu İstanbul
  • TELEFON: 0212 292 65 36
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

İstanbul Cervantes Enstitüsü, İspanyol Devleti tarafından İspanya’nın ve İspanyolca konuşan diğer ülkelerin dillerini ve kültürlerini öğretmek ve tanıtmak amacıyla kurulan tek resmi merkezdir. Kurslarımızı Taksim’de veriyoruz.

İstanbul Cervantes Enstitüsü’ne gelen öğrenciler dil öğrenmenin yanı sıra İspanyol kültürü ile ilgili kültürel faaliyetlere katılmakta ve Hispanik dünyanın farklı kültürlerini keşfetmek üzere Kütüphanemizde yer alan çeşitli kaynaklardan (kitap, dergi, kullanım kılavuzları, müzik ve film) faydalanma imkanına sahip olmaktadır.

Genel kurslarımız Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na göre 6 seviyede düzenlenmiş olup istek dahilinde şirket ve kurumlar için özel kurslar da vermektedir. Seviyelere göre yerleştirme bir önceki kuru başarıyla bitirmeye ya da öğrencilerin bilgi düzeyini ölçen seviye tespit sınavı ile mümkün olmaktadır.

Öğrencilerimize yıllık kayıt takvimi içerisinde yer alan kurs programlarında farklı saat ve ücret seçenekleri sunulmaktadır

Özel ihtiyaçlara ve ilgi alanlarına sahip öğrencilerimiz için özel kurslarımız bulunmaktadır: İş İspanyolcası, farklı düzeyler için konuşma (konverzasyon) kursları, Sefaradlar’a yönelik kurslar, çocuklar için kurslar ve özel olarak talep eden şirketler ve kuruluşlar için kurslar.

Kurslarımız anadili İspanyolca olan, ELE Yabancı Dil Olarak İspanyolca formasyon eğitimine sahip, özenle seçilen öğretmenler tarafından verilmektedir. Buna ek olarak, Enstitümüz düzenli olarak öğretmenlere yönelik pedagojik formasyon kurs ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.

 

 

Cervantes Enstitüsü, 1991 yılında İspanyol Devleti tarafından İspanya’nın ve İspanyolca konuşan diğer ülkelerin dillerini ve kültürlerini öğretmek ve tanıtmak amacıyla kurulmuştur. Enstitünün merkezi, enstitüye adını veren Miguel de Cervantes’in doğum yeri olan Madrid’de (Alcala de Henares) bulunmaktadır.

Cervantes Enstitüsü, dört kıtada 40’tan fazla merkezde faaliyet göstermektedir.

Cervantes Enstitüsü bünyesinde gerçekleştirilen diğer organizasyonlar şunlardır:

  • Resmi İspanyolca DELE diploması sınavlarının düzenlenmesi ve enstitü bünyesindeki kurslara katılan kişilere resmi sertifikaların ve diplomaların verilmesi.
  • İspanyolca kurslarının düzenlenmesi.
  • İspanyolca öğretmenleri için formasyon kurslarının düzenlenmesi.
  • ‘Hispanista’ olarak nitelendirilen İspanyol dili ve tarihi üzerine araştırma yapan kişilere destek sağlanması.
  • Diğer kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa olarak kültürel etkinlikler organizasyonu.

Cervantes Enstitüsü’nün çalışma alanı, İspanya ve İspanyolca konuşan diğer ülkelerin akademik, kültürel ve edebi dünyalarının temsilcileri tarafından belirlenmektedir. Enstitü, İstanbul’daki faaliyetlerinde müzeler, sanat galerileri, tiyatrolar ve kentin kültür-sanat yaşamına yön veren diğer kurum ve vakıflarla işbirlikleri gerçekleştirmektedir.

 

 

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.