TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
691 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Köprübaşı Mah. 4034 Sok. No:8 Serdivan Sakarya
  • TELEFON: 0264 502 28 87
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Hamit AMUK tarafından kurulan İlke Okulları, eğitim dünyasına 1996 yılında “Sentez Dershanesi” olarak adım attı. 2006 yılından itibaren liselere hazırlık alanında hizmet veren kurumumuz 2015 yılı itibariyle eğitim hizmetine “İlke Ortaokulu” olarak devam etmeye karar verdi.

Lise giriş sınavlarında her yıl artan başarı grafiği ile öğrencilerini sadece Sakarya’nın değil Türkiye’nin en iyi okullarına yerleştirmenin gururunu yaşayan kurumumuz eğitim dünyasında bu başarılarının yanı sıra sorumluluk alabilen, kendi fikirlerini savunabilen, iletişimi kuvvetli, evrensel ve çağdaş değerleri savunan mutlu bireyler yetiştirmek amacıyla yoluna devam etmektedir. Bu yolda; okulumuzun tüm paydaşları ile etkileşim içinde, demokratik ve şeffaf bir anlayışla yönetilmesi, bölümlerin özerkliklerini koruyarak koordinasyon içinde çalışması eğitime bakışımızı oluşturmaktadır.

İlke Okulları olarak; donanımlı ve yetkin bireyler yetiştirmek amacıyla altyapımızı, akademik bilgi birikimimizi ve deneyimlerimizi kullanarak fark ve değer yaratmayı ilke edindik.

İLKE Okulları öğrencilere yalnızca bilgi vermeyi değil, öğrencinin edindiği bilgileri kavrayıp anlamasını, kullanmasını, irdeleyip değerlendirmesini sağlayan “tam öğrenme” ve “yaparak, yaşayarak öğrenme” yöntemlerine göre eğitim öğretim yapmayı, öğrencilere “öğrenmeyi öğreten” öğrenci merkezli bir sistem uygulamayı ilke edinmiştir.
Amacımız, yaşadığı ortamı tanıyan, bireysel davranışlarını olgunlaştıran, küresel düşünen, kendisi ve çevresi ile barışık, hoşgörülü, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, değişen teknolojiyi kullanmayı yaşam biçimi haline getirmiş, özgüveni yüksek, konuları ve olayları araştıran, irdeleyen, sonuçları hakkında kendi kendine karar veren, kararlarının sorumluluğunu taşıyan, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine bağlı bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimize “öğrenmeyi öğreterek”, eğitim-öğretimleri boyunca onlara rehberlik etmek ve gelişimlerini sağlayacak tüm alanlarda donanım kazanmalarını gerçekleştirmektir.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.