Almanca Kursu

520 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 15 Ocak 2020 21:31
  • İLAN TÜRÜ: Diğer (Hizmet, Servis)

Almanca dil eğitimi; okuma, yazma, anlama ve konuşma olmak üzere dört seviyeden oluşmaktadır. Kurslarımız özel ve grup dersleri olmak üzere her bir ders 50 dakikadan oluşmaktadır. Derslerimiz ana dili Almanca ve Türkçe olan Türk veya yabancı öğretmenler tarafından verilmektedir. Kurslarımız başlamadan önce seviye tespit sınavı yapılarak öğrencilerimizin seviyesi belirlenmektedir. Doğru seviye tespit edildikten sonra talebinize göre özel veya grup dersi olmak üzere eğitiminiz başlatılmaktadır.

 

Kurs Süreleri:

  • A1 seviyesi 8 hafta yerine 6 hafta
  • A2 seviyesi 8 hafta yerine 6 hafta
  • B1 seviyesi 8 hafta
  • B2 Seviyesi 8 hafta
  • C1 seviyesi: 8 hafta

Toplam süre: 36 hafta (10 ay yerine 8 ayda tüm kurları tamamlayabilirsiniz.)

 

Almanca Dil Seviyeleri:

Her bir seviye kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Bu seviyeleri teker teker ele almak gerekirse;

 

A1.1 – A1.2 Temel Seviye:

Temel seviyesidir. Hiç dil bilgisi olmayan katılımcılar için uygundur. Bu seviyeyi tamamlayan öğrenciler somut ihtiyaçlarını karşılayabilir, basit cümleler kurabilir, kendini tanıtabilir ve başkaları ile tanışabilir.

A2.1 – A2.2 Temel Seviye:

Başlangıç seviyesinin bir üst basamağıdır. Bu seviyede temel dil becerileriniz Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre (GER) başlangıç seviyesinin ikinci aşamasıdır. Bu seviyede katılımcı somut ihtiyaçlarını anlatabilir, kendisi, ailesi, iş hayatı hakkında bilgi verebilir, basit cümlelerle rahatlıkla iletişim kurabilir.

B1 – Orta Seviye:

Avrupa Ortak Dil Kriterleri (GER) tanımına göre kişi dinleme, anlama, okuma ve yazma seviyelerinde daha fazla geliştirmiş olur, uzun cümleler kurmaya başlar ve yardım almak zorunda kalmadan kendini daha kolay ifade edebilir. Kişi yaşadığı olayları, planları ve gündelik konular hakkında kendini ifade etmeyi öğrenir.

B2 – Orta Seviye:

Bu seviye tüm dillerde orta seviyenin ileri seviye olarak kabul edilmektedir. Bu seviyede kişi zor metinleri rahatlıkla anlayabilir, kendi uzmanlık alanına ilişkin tartışmaları takip edebilir. Ana dili Almanca olan kişilerle rahatlıkla iletişim kurabilir.

C1 Seviyesi – İleri Seviye:

Kendi içinde ikiye ayrılan bu seviye C1.1 ve C1.2 şeklinde öğretilmektedir. Bu seviyede kişi uzun metinleri anlayabilir ve artık sorun ile karşılaşmadan dili doğru kullanabilir. Kişi herhangi bir yardım almaya gerek kalmadan kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. İş hayatında, sosyal hayatta, yüksek öğrenimde dili etkili bir şekilde kullanabilir.

C2 Seviyesi – İleri Seviye:

Diğer seviyelerde olduğu gibi bu seviyede kendi içinde C1.1 ve C1.2 olarak ikiye ayrılır. Bu seviyede kişi artık okuduğunu ve dinlediği her şeyi kolayca anlayabilir. Yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığı bilgileri herhangi bir zorluk yaşamadan özetleyebilir. Kişi kendini çok akıcı ve detaylı bir şekilde ifade edebilir, anlatımdaki ince detayları bile ortaya koyabilir.

 

Şimdi hayallerinizi gerçekleştirmenin ve başarınıza başarı katmanın tam zamanı! Daha fazla bilgi, kayıt ve ücretler hakkında +90 212 452 9475 veya +90 537 207 4375 no’lu telefonlardan ve online danışmanınız, info@euroversity.de adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Adres:Zeytinlik Mah. Yakut Sok.Sağlık Apt.No: 58 K: 1 D: 8 Bakırköy / İstanbul