HEB Havva Ekşi Anadolu Lisesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
417 ZİYARETÇİ
 • ADRES: Küçükçamlıca mah. Küçük Çamlıca Cad. No:31 Üsküdar
 • TELEFON: 0216 541 91 41
 • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Büyük bir özveriyle çalışmalarına odaklanmayı hedef kılan bir okuldur. Öğrencimize; hak ettiği değeri vermek, tüm derslerine ileri düzeyde hakim olabilmesi için yeterli zamanı ayırabilmek, hayattan koparmadan geleceğe hazırlayabilmek için kontenjanımız seçilmiş 144 öğrenciden ibarettir.

 • Ders akışımız Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği program dahilindedir.
 • Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı 09:00-16:20 saatleri arasında uygulanır.
 • 9,10,11 ve 12. Sınıf öğrencilerine hizmet verilmektedir.

 

 1. Sınıf öğrencilerimiz, kurucumuz Sayın Havva Ekşi’in kontrolünde ve kendisinin belirlemiş olduğu düzen ve disiplin içerisinde yıl boyunca sınava hazırlanır. Tamamen sorumlu öğretmeni, Havva Ekşi’ dir. Öğrencileri yıl boyunca takip eder. Periyodik veli ziyaretlerini ve toplantılarını yapar. Öğrenci hakkında net bilgilerini verir. Sorumluluk ve bire bir takipli disiplin, HEB’ e aittir.
 • Her Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri derse giren öğretmenler tarafından saat 15:35-17:30 arasında soru çözümü yapılır.
 • Her Salı ve Perşembe günleri saat 18:00-19:00 arasında akşam yemeği yenilir. Saat 19:00-20:00 arasında her dersin öğretmeni tarafından Konu Tarama Testi (KTT) sınavı uygulanır. Optik okuyucu aracılığıyla okunur ve bir sonraki gün rehber tarafından değerlendirmesi yapılır. Böylece öğrencinin her konuya karşı hakimiyeti ve eksiklikleri takip edilir. Öğrencilerin sınav sonucu rehber ve derse giren öğretmenler tarafından analiz edilir ve öğrenci ödevlendirilir. Saat 20:00-22:00 arasında öğrencilerimiz ödevlerini ve testlerini çözmek üzere gece kampına alınırlar. Bu süre sınavın yaklaştığı dönemlerde öğrencinin isteğine bağlı olarak uzatılır.
 • Her Cuma, öğrencilerimiz haftanın yorgunluğunu gidermek ve Cumartesi günü yapılacak olan sınava daha dingin girebilmeleri için saat 15:35‘te okuldan ayrılırlar.
 • Her Cumartesi sabah 10:00-12:15 saatleri arasında TYT sınavı uygulanır. Sınavın cevap anahtarları okunarak öğrenciler serbest bırakılır. Sınavın olduğu gün sonuçlar ilgili görevliler tarafından optik okuyucularda okunur. Sonuçların analizleri yapılır ve her pazartesi idari birimlere iletilir. Gerekli öğrenci değerlendirmesi rehber öğretmenimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yapılır. Sınav sonuç belgeleri her pazartesi veliye SMS yoluyla bildirilir.
 • Cumartesi uygulanan bu sınavın soru çözümleri, her Pazartesi saat 16:30-18:00 arasında derse giren öğretmenler tarafından yapılır.
 • 12. Sınıf öğrencilerimizin bu yoğun programında yaptıkları üniversite gezileri onları motive eder (bu gezi programı yılın başında İTÜ, Cerrahpaşa Tıp, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nin danışmanları tarafından organize edilir).
 • Her yıl sınavdan iki ay önce kurumun bütün öğretmenleri nezaretinde RİZE KAMPI’nda, her sabah saat 09:00 – 11:30 arasında TYT ve AYT sınavları, saat 14:00 – 22:00 arasında öğrencilerimizin seviyeleri tespit edilerek özel grup çalışmaları yapılır. Bu kampta, öğrencilerimizin bir hafta boyunca öğretmenleri ile geç saatlere kadar beraber olmaları sağlanır. Bu durum öğrencilerimizin hem ders bilgilerinin eksikliklerini gidermek, hem deneme sınavlarının bir hafta boyunca yapılarak sınava olan performanslarını yükseltmek hem de öğretmenlerimizin öğrencilerin psikolojik anlamda motivasyonlarını sağlamak adına olumlu sonuçlar doğurur. Amacımız bu kampta öğrencilerimizin akademik bilgilerinin üzerinden tekrar geçmek, bilgilerini her gün yapılan sınavlarla değerlendirmek ve donanımlı olarak geri dönüşlerini sağlamaktır.
 • RİZE KAMPI’ndan döndükten sonra sınav tarihine kadar her sabah okulumuzda deneme sınavları düzenli olarak uygulanır. Akabinde hemen öğretmenler eşliğinde sınav soru çözümü uygulanır. Sonrasında saat 22:00’ a kadar öğrencilerimizin eksikliklerine göre özel etüt çalışmaları uygulanır.
 • Bütün yıl boyunca uygulanan deneme sınavlarının sonuçları düzenli olarak velilerimize ulaştırılır ve velilerimiz bilgilendirilmiş olur.
 • Yılda 3 kez Sayın Havva Ekşi nezaretinde veli toplantısı yapılarak çocukların genel durumları hakkında bilgi verilir.
 •  Başlangıçta bu yoğun disiplinli süreç, öğrencilerimize zor gelse de kısa sürede adapte olmaları konusunda gereken destek verilir ve öğrencilerimiz bu tempoya gönüllü olarak umut ve inançla devam etmiş olur.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.