HABER DETAYI

8 Ocak 2020 23:57

Yurtdışı Eğitim Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Yurtdışı Eğitim Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Yurtdışı Eğitim Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Yurtdışı eğitim ile birçok avantaja sahip olmak herkesin hayalidir. Yurtdışında birçok ülkede hemen hemen her yaş grubu ve bütçe için çeşitli eğitim programları mevcuttur. Bu konuda yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarından bilgi ve destek alınabilmektedir.

 

Yurtdışı Yaz Okulları ve Kış Okulları

6-18 yaş grubu öğrenciler yurtdışında İngilizce, Almanca ve Fransızca yurtdışı yaz kampları ve kış kamplarına katılarak dil eğitimi alabilirler. Yurtdışı yaz kampları ve kış kamplarının spor, müzik ve bilim alanında aktiviteler içeren programları da bulunmaktadır. Sunulan paket programlar gündüz veya konaklamalıdır. Yurtdışı yaz okulları ve kış okulları program fiyatları 850-2,000 USD / hafta arasında değişmektedir.

 

Yurtdışı Lise Eğitimi

14- 18 yaş grubundaki öğrenciler yurtdışı lise eğitimi alabilirler. Örneğin Amerika’da yabancı öğrenciler devlet okullarında veya özel okullarda okuyabilirler. Fakat devlet okullarında uluslararası öğrenciler en fazla 1 yıl kalabilirler. Daha sonra özel okula transfer olmaları gerekir. Amerika’da yaşayanlar öğrenciler devlet okullarından ücretsiz yararlanırken uluslararası öğrenciler ücret ödemek zorundadır. Özel okullarda ise süre sınırı yoktur. Yurtdışı lise eğitimi almanın en büyük avantajı son sınıfı okumanız durumda lise diploması almaktır. Yurtdışında lise okumak ve mezun olmak en iyi üniversitelere kabul almanızı kolaylaştırır. Yurtdışı lise eğitimi fiyatları 25,000- 80,000 USD / yıl arasında değişmektedir.

 

Yurtdışı Dil Okulları ve Yurtdışı Dil Eğitimi

Yurtdışı eğitim denince ilk akla gelen yurtdışı dil eğitimi olmaktadır. Her yıl birçok ülkeden binlerce öğrenci yurtdışı dil okulları programlarına katılmaktadır. Dil eğitimi konusunda en popüler ülkeler Amerika ve İngiltere’dir. Dil okulları öğrencilerine farklı program seçenekleri sunmaktadır. Genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademik İngilizce (Cambridge, TOEFL, IELTS sınavlarına hazırlık), üniversiteye hazırlık ve Au Pair gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunun dışında özel ders ve yetişkinler için grup dersleri de vardır. Ayrıca dil okulları içerisinde 30, 40 ve 50 yaş üstü yetişkinlere özel programları da bulunmaktadır. Dil okulu fiyatları 300- 2,000 USD / ay arasında değişmektedir.

 

Yurtdışı Üniversite Eğitimi

Yurtdışında üniversite okumak, başarılı bir kariyer için çok önemli bir adımdır. Özgeçmişinize büyük katkı sağlayarak iş başvuru sürecinde öne çıkmanızı sağlar. Amerika, 5500’den fazla üniversitesiyle dünyada en çok üniversitesi olan ikinci ülkedir. Bu sebeple yurtdışı üniversite eğitimi için en popüler ülkelerin başında gelmektedir.  Yurtdışında bulunan üniversitelere başvuru yapabilmeniz için TOEFL veya IELTS gibi dil skorlarınız olmalıdır. Eğer TOEFL veya IELTS sınavına girmek istemezseniz üniversitelerin akademik İngilizce programlarına katılabilirsiniz. Ayrıca bazı dil okullarının üniversite hazırlık programları bulunmaktadır. Bu programlara katılmanız durumda yurtdışı üniversite kurumlarının talep ettiği İngilizce sınavlarından muaf olabilirsiniz. Yıllık eğitim için yurtdışı üniversite fiyatları 3,000- 50,000 USD arasındadır.

 

*Kaynak  ABK BOSTON Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na aittir izinsiz kullanılamaz.

Okul Bilgileri

ABK Boston Yurtdışı Eğitim
+1 706 3338935 Okula Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.