HABER DETAYI

2 Nisan 2023 17:11

MEB engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? Engelli öğretmen başvuru ve atama tarihi 2023!

MEB engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? Engelli öğretmen başvuru ve atama tarihi 2023!

Öğretmen atama takvimiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni bir açıklama geldi. MEB, 3 bin 500 engelli öğretmenin atamasını yapacağını duyurdu. Bu duyuru sonrasında atama tarihi ve diğer detaylar araştırılmaya başladı. Peki, MEB engelli öğretmen ataması 2023 ne zaman? İşte engelli öğretmen atama tarihi…

MEB engelli öğretmen atamasıyla ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Millî Eğitim Bakanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacak. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2020 veya 2022 yıllarında yapılan EKPSS sınavından 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Her iki yıla ait EKPSS puanı olan adayların yüksek olan EKPSS puanı ile başvuruları alınacak.” bilgisini paylaştı.

MEB ENGELLİ ÖĞRETMEN BAŞVURU VE ATAMA TARİHİ 2023

Atama için başvurular, 3 Nisan’da alınmaya başlanacak, 7 Nisan Cuma günü saat 16.00’da son bulacak. Tercihler ise 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru detaylarına ilişkin duyuru “http://personel.meb.gov.tr “ adresinden ilan edilecek.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN!

Atamaların 25 Nisan’da gerçekleştirileceğini duyuran Bakan Özer, “8 Mayıs tarihinde de daha önce açıkladığımız gibi 45 bin yeni öğretmenimizin atamalarını gerçekleştireceğiz. Atanan tüm öğretmenlerimiz 1 Eylül itibarıyla göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun.” dedi.

 

 

 

 

Kaynak:CNN Türk

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.