TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
340 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Nadire Cad. No:57 34848 Esenkent-Maltepe/İstanbul
  • TELEFON: 444 70 88
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Gökyüzü Koleji ve Eğitim Kurumları A.Ş.nin kuruluş hikayesi, 1997 yılında eğitimci, akademisyen ve sanatçı bir kişiliğe sahip olan Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK öncülüğünde; Rasim ÜNAL, Hayrullah ÜNAL, Süleyman ÇOLAK ve Ali KANGALLI’dan oluşan beş müteşebbisin Maltepe ve İstanbul’da örnek gösterilecek bir özel okul kurma hayali ve ideali çevresinde toplanmasıyla başlar.
İsmini çocukların koyduğu tek okul olan Gökyüzü İlköğretim Okulu, kısa sürede özel okullar arasında hak ettiği yerini alıp, 1999-2000 yılında ilk mezunlarını verdi.

2000 yılında Gökyüzü Koleji,
2008 yılında Gökyüzü Fen Lisesi,
2010 yılında Maltepe Gökyüzü Anaokulu,
2011 yılında Adatepe Gökyüzü Anaokulu,
2014 yılında Pendik Gökyüzü Anaokullarını da
bünyesine katarak eğitim sektöründe büyük adımlarla ilerlemeye devam etti.

Gökyüzü Eğitim Kurumları; 2008 yılına gelindiğinde ise Maltepe-Esenkent’te , 4500 metre kare arsa üzerine, artık medyada “üniversite gibi kolej kampüsü” diye anılmaya başlanan , depreme dayanıklı, 49 dersliği, bilim laboratuarları, Yetenek Araştırma Merkezi, Duygu Eğitim Merkezi, akıllı sınıfları, çağdaş kütüphanesi, adalar manzaralı yemekhanesi, yüzme havuzu, kapalı spor salonu, çok amaçlı salonu, açık futbol, voleybol ve basketbol sahaları, çocuk oyun parkı, açık hava sınıfı ve yeşil alanları ile içinde bulunduğumuz bu modern eğitim yerleşkesini inşa etti ve günümüze dek geldi.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.