TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
484 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Balmumcu Mah. Bestekar Şevki Bey Sok. No: 16-18 Beşiktaş İstanbul
  • TELEFON: 0212 267 18 68
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Hayatta en büyük yatırım, insana yapılan yatırımdır. Bunun da en önemli yolu eğitimdir. Uygarlık yolunda, gelişmiş tüm ülkelerin kalkınma geçmişinde en önemli yeri eğitime yaptığı yatırım alır. Ulu önder Atatürk’ün söylediği gibi: “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.”.

Dünya tarihinde sanayi devrimleri bütün toplumlara yön vermekle kalmamış, pek çok alışkanlığı da değiştirmiştir. Bununla birlikte tarihin akışındaki en önemli sanayi devrimi olan 2. Sanayi Devrimi sonrasında başlayan ve günümüze kadar uzanan süreçte eğitim sistemi bu devrime istihdam sağlamak üzere geliştirilmiştir. 19. yüzyılda geliştirilen ve tüm dünyada o zamandan beri uygulanan eğitim sistemi artık bugünün ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanmaktadır.

Bugün artık tüm dünya 4. Sanayi Devrimi’ni konuşuyor ve dünyanın gelişmiş ülkeleri eğitim sistemlerini bu doğrultuda geliştiriyor. Teknoloji içinde yaşadığımız dünyanın bütün dinamiklerini yeniden ve köklü bir biçimde değiştirerek benzersiz bir geleceğin kapılarını açıyor. Şimdi insanlığın karşısında şu hayati soru bulunuyor “Hangi toplumlar ve hangi bireyler bu kapıdan geçebilecek?” Bu soruya verilebilecek tek bir yanıt var: Kurguladığı yetkin eğitim öğretim sistemiyle teknolojik ve sosyal gelişmeleri bütünleştiren toplumlar geleceğe yön verecek; özgür, üretken ve barış içinde yaşayabilecekler.

Biz de bu anlayışla, insana eğitim ile yatırım yapmak ve bu sayede ülkemizin kalkınmasında destek olmak amacıyla GEO Koleji’ni kurduk ve gerekli altyapı ve eğitim felsefemizi oluşturmak üzere, ulusal ve uluslararası alanda konusunda uzman isimlerle birlikte 2 yıl boyunca AR-GE çalışmalarımızı sürdürerek GEO Eğitim Modeli’ni geliştirdik.

GEO Koleji olarak, GEO Eğitim Modeli ile teknoloji ve sosyal bilimler çerçevesinde fark yaratacak ve ve geleceğe yön verecek global bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda da kendimize bir motto belirledik “GEO Eğitim Modeli ile eğitim bir gün değil, bugün değişecek!”

GEO Eğitim Modeli dört temel unsur üzerine kuruldu. Bunlar; Geleceğim Eğitim İçeriği, Geleceğin Öğretmeni, Geleceğin Teknolojisi ve Geleceğin Mimarisi. GEO Koleji olarak; Geleceğin eğitim içeriği ile 21. yüzyıl pedagojisi çerçevesinde öğrencilerin merak, tutku, irade, ilham ve erdemle öğrenmelerine fırsat veriyoruz. Geleceğin Öğretmeni ile bireysel farklılıkların değerli olduğu bir iklimde akademik destek stratejileri geliştirerek kişisel öğrenme planları oluşturuyoruz. Geleceğin Teknolojisi ile yaşamın ve öğrenmenin her alanında teknolojiyi aktif kullanıp yüzyılın dinamiklerine değer katarak öğrenen bir toplum yetiştiriyoruz ve Geleceğin Mimarisi ile yenilikçi öğrenme mekanları tasarlayarak öğrencilerin öğrenme ve yaşam kalitesini yükseltiyoruz.

Ana faaliyet konumuz olan teknik müteahhitlik hizmetleri kapsamında pek çok ülkede faaliyet gösteriyoruz. Çalışmakta olduğumuz coğrafyalarda büyüme hedeflerimizin sonuçları neticesinde son dört yıldır üst üste basamakları tırmanarak yer aldığımız ve 2018’de 156. sıraya yükseldiğimiz “Dünyanın En Büyük Uluslararası 250 Müteahhitlik Firması” listesinde (ENR Top 250) daha da üst sıralarda yer almayı hedefliyoruz.

AE Arma-Elektropanç olarak; çalıştığımız 3 kıta ve 9 ülkede, 20’nin üzerinde farklı milletten istihdam ettiğimiz 6 bine yakın deneyimli ve dinamik çalışanımız, 300’ün üzerinde mühendis kadromuz ve daima geliştirmekte olduğumuz global firma ortaklıklarımızla; ülkemize hizmet etmeye, katma değer yaratmaya, istihdamı artırmaya ve dünya çapındaki projelere imza atmaya devam ederek, küresel bir marka olma yolundaki hedefimize her yıl biraz daha yaklaşmanın gururunu taşıyoruz.

Şimdi de GEO Koleji ile Türkiye’nin geleceğine damga vuracak ve ülkemizin kalkınmasında en önemli değer olan eğitim alanında da bir marka olmak üzere çalışıyoruz. Bu doğrultuda, “Eğitim bir gün değil, bugün değişecek!” sloganımızla bugünün dünyasının bütün dinamiklerini köklü bir biçimde değiştirerek benzersiz bir geleceğin kapılarını 2018-19 eğitim öğretim yılında açtık. GEO Koleji olarak, geleceğe hazır olan ve geleceği yöneten bireyler yetiştirme hedefi doğrultusunda Türkiye’nin en üretken ve en deneyimli eğitimci kadrosunu bir araya getirdik. GEO Eğitim Modeli ve metodolojisi uygulayan deneyimli GEO Koleji yönetim kadromuz ise öğrencilerinin başarı alışkanlıklarına kendi iradeleriyle yön vermelerini destekleyerek yarına sahip çıkacak nesiller yetiştirme misyonuyla hareket ediyor.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.