TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
963 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Etiler Mah. Bade Sokak No:2 Beşiktaş - İstanbul
  • TELEFON: 0212 265 17 23
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Free Steps School, İstanbul Etiler’in merkezinde faaliyet gösteren, sessiz ve sakin ortamı, geniş çim bahçesiyle çocuklara özel bir eğitim kurumudur.

 

Okul öncesi; 2-6 yaş çocuğun kişiliğinin geliştiği, karakterinin şekillendiği hayati bir dönemdir. Amaç; çocuklara, çocukluklarını dolu dolu yaşama olanağı tanırken, aynı zamanda onların yaşadıkları çevreyi fark etmelerini, sosyalleşme sürecinde ona uyum sağlamalarını, kendi kişisel beceri ve yeteneklerini ortaya çıkararak onları ifade etmelerini sağlamak ve böylelikle çocuğun gelişimine katkıda bulunmaktır.

 

Bu dönemde çocuk, oyun yoluyla merkezde kendisi olmak koşuluyla, yaparak, yaşayarak, öğrenerek psiko-sosyal ve bilişsel gelişim yolunda var olan gizil yetilerinin ortaya çıkmasına imkan bulur. Bu eğitim ortamı en iyi örgütlenmiş oyun kurumu olarak tanımlanır. Böyle bir ortamda amaç çocuğun doğuştan getirmiş olduğu potansiyeli en üst düzeyde açığa çıkarmaktır. Ona bilgi aşılamak kesinlikle değildir.

 

 

Robert Fulghum’ın kitabındaki “Ne Biliyorsam Hepsini Anaokulunda Öğrendim” mesajından yola çıkıldığında, çocukların anaokulunda edindiği bilgi ve davranış kalıplarının kişilik gelişimlerinin temelini oluşturduğu kabul edilmektedir. Gelecekteki tutum ve davranışlarının gerisinde bu dönem yatar. Free Steps School’da çocuklarımıza farklı, renkli ve evrensel bir öğrenme ortamı sunulmaktadır.

 

 

Biz, evrensel bir bakış açısı ile girdiği farklı ortamlara uyum sağlayabilen, değişik kültürel değerlere hoşgörü ile yaklaşabilen, düşünen ve duygu ve düşüncelerini gerektiğinde düzgün bir şekilde ifade edebilen, çevreye karşı duyarlı, tek bir sistemin parçası olmaktansa okulumuzdan mezun olduklarında farklı sistemlere de rahatlıkla uyum sağlayabilecek, kendinden emin, güvenli ve mutlu bireylerin yetiştirildiği bir eğitim kurumuyuz.

 

 

Free Steps School, İstanbul Etiler’in merkezinde faaliyet gösteren, sessiz ve sakin ortamı, geniş çim bahçesiyle çocuklara doğal yaşam içinde rahat hareket etme olanağı sağlayan, 2-6 yaş gurubu için yapılandırılmış 10 yıllık eğitim kurumudur. Çok uluslu bir yapı ile farklı ülke ve kültürlerden gelen öğrenci profiline sahip olan anaokulumuzda eğitim programı Türkçe, İngilizce ve Fransızca olarak uygulanmaktadır. 2014-2015 eğitim dönemi itibariyle yapılandırmış olduğumuz yeni ve özgün programımız çok uluslu yapıya uygun olarak hazırlanmıştır. Eğitim programımızda, gelişim bir bütün olarak ele alınmakta ve çocuklarımızın bütün gelişim alanları eşit düzeyde geliştirilerek okul olgunluğuna erişmelerinin sağlanması hedeflenmektedir.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.