TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
367 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Uslu Cad. Yunus Sok. No:13 Ataşehir İstanbul
  • TELEFON: 0216 466 19 07
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları, yüzyıllık geçmişiyle Türk sporuna önderlik eden Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında Sayın Aziz YILDIRIM başkanlığında ve Sayın Turhan ŞAHİN kuruculuğunda ilköğretim okulu ve lisesi ile eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

İlköğretim okulu ve lisesinin ardından 2004-2005 yılında seçkin ve kaliteli eğitim öğretimi ile fark oluşturan Anadolu Lisesi ve 2005-2006 yılında Türkiye’de bir ilk olan anaokulu kampüsü ile eğitim faaliyetlerine davam etmektedir. Tarihi boyunca Türk gençlerine sporun her branşında hizmet veren Fenerbahçe Spor Kulübü, spora yaptığı hizmetlerle Türk sporundaki düzeyi Avrupa Birliği Standartlarına taşıdığı gibi; Fenerbahçe Eğitim Kurumları olarak da kurulduğu günden buyana bütüncül eğitim anlayışı ile Anaokulundan-Anadolu Lisesi’ne kadar eğitimde yüksek kaliteyi hedeflemektedir.

Kurucu Temsilciliği Sayın Turhan ŞAHİN tarafından uzun yıllar yürültülmüş olup kendisini şuan yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunmaktadır.

 

 

Vizyonumuz

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yüzyılı aşan şanlı tarihine yakışır bir şekilde güvenli, huzurlu, modern disiplin anlayışı ile sevgi dolu bir ortamda özgüveni yüksek, milli değerlerine bağlı, öğrenmeyi öğrenmiş, kendi hedeflerini belirleyebilen, bilinçli, girişimci, üretken, başarılı, Atatürkçü, çağdaş, uluslararası ve kültürlerarası diyalog ve deneyim kazanmış bireyler yetiştirmek.

Misyonumuz

Özenle seçilmiş, yenilikçi, çağdaş, Atatürkçü, dinamik eğitim kadrosunu yurtiçi ve yurtdışı eğitim programlarıyla daha da geliştirerek, öğrencilerinin akademik başarı seviyesinin yüksek olmasının yanı sıra yabancı dil, spor ve sanat etkinliklerini eğitim faaliyetleri ile bütünleştirmiş bir eğitim kurumu olarak hizmet vermek.

İlkelerimiz

Atatürk’ün açtığı çağdaş yolda ilerlemek,

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Beyannamesi’ni benimsemek,

Anasınıfından 12.sınıfa kadar bütüncül eğitim sistemini benimsemek,

Spora önem vermek ve yaşamın bir parçası olduğunu benimsemek,

Çevreye ve topluma saygılı olmak ve katkıda bulunmak,

Öğrenme odaklı olmak.

 

 

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.