TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
469 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Üçevler Mahallesi, Üçevler Caddesi, No:3 Nilüfer Bursa
  • TELEFON: 0224 443 55 66
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Okulumuz Bursa Nilüfer ilçesinde saygın bir semti olan Üçevler ’de bulunmaktadır. Kurumumuz oldukça kolay ulaşıma sahip bir bölgede olup 13.500 m2’lik kapalı alana inşa edilmiştir. Bursa’da farklı bir eğitim modeli ile TÜRKİYE’DE İL VE TEK bilim teknoloji ve yetenek okulu olarak yeni eğitim öğretim yılına başlamıştır.

Eğitim Öğretim Mekanları: 4 Anaokulu sınıfları, 16 ilkokul sınıfları, 15 Ortaokul Sınıfları, 11 Anadolu Lisesi sınıfları, Fizik Laboratuarları, Masal Diyarı Atölyesi, Drama Atölyesi, Yabancı Dil Laboratuvarı, Kimya-Biyoloji Laboratuvarı, Maker Atölyesi, Lego Atölyesi, Bilişim Teknoloji Laboratuarı, Satranç Atölyesi, Görsel sanatlar Atölyeleri (2), Müzik Atölyeleri (2), Gastronomi ve Ekoloji Atölyesi, her katta bulunan 4 adet IQup sınıfları mevcuttur.

Sosyal Donanımlar:  Spor Salonu, Yüzme havuzu, Jimnastik ve Bale Salonu, Sinema Salonu (2), Konferans Salonu( 350 kişilik), Basketbol ve Voleybol Sahaları, Oyun Parkı ve bahçe.

Öğrenme Materyalleri: İleri teknoloji ile donatılmış sınıflar, akıllı tahtalar, kara tahtalar, kitaplıklar, dijital kütüphane, tablet ve bilgisayarlar, masa ve sandalyeler.

İletişim ve Erişim: Classroom Veli Bilgilendirme Sistemi, kameralar ile takip.

Öğretmenlik: Alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile yaşayarak yaparak öğrenme programlarına uygun öğrenme ortamları oluşturan danışmanlık sistemi.

IQup4: Bilişsel Öğrenme metodu ile hızlı, kolay, kalıcı öğrenme süreci ile öğrencilerini akademik hayata hazırlayan bilimsel beyin egzersiz sistemi.

AOP: Analitik Okuma ve kavrama Programı ile öğrencilerine okuduğunu anlama kavrama egzersizleri ile bilimsel uygulamalar yapar.

KDRS: Kişiselleştirilmiş dijital rehberlik sistemi ile öğrencilerini ilgi ve yeteneğine göre tespit eden bilimsel çalışmalar.

Öz Denetim becerileri geliştirme Programı: Dürtülerini kontrol eden, disipline olan, daha sabırlı, daha dengeli, daha uyumlu bireyler yetiştiren bilimsel uygulama metodu.

Öğrenen Profili: 21. Yüzyılın gereği, farklı bakış açıları ve farklı düşünme becerileri kazandıran, analitik düşünen ve düşündüğü fikirlerini projelere dönüştüren bireyler yetiştirir.

Yabancı Dil: Öncelikli hedefi Avrupa Dil kriterlerine paralel olarak dinlediğini anlayan, anladığını konuşma üretimine çevirebilen bireyler yetiştirir. Native Speaker eşliğinde SIGH WORDS uygulaması ile interaktif oyun teknikleri ile kendi ana dili kadar konuşma ve anlama yetilerini kazandıran bireyler yetiştirir.

Beslenme: Avrupa’nın en büyük yemek şirketlerinden biri olan SOFRA Gurubu ile iş birliği içinde hazırlanan gıda mühendisi onaylı günlük yemek programı hazırlanır.

Sağlık ve Hijyen: Kadrolu kurum hemşiresi ile günlük ve sistemli olarak ilaç ve sağlık takibinin yapılması. Arıtma, merkezi havalandırma sistemi, Yerden ısıtma sistemi, merkezi klima sistemi hijyen belgeli personel, günlük ve haftalık dezenfektan işlemleri yapılır. Okulumuz Beslenme Dostu ve Beyaz Bayrak Okulu olarak belgelendirilmiştir.

Ödev Sistemi: Özel ders, dershane ve farklı etüt kurumları arayışını ortadan kaldıran kurum içi etüt programları uygulanır. Alanında uzman deneyimli öğretmen kadrosu ile birlikte ÖTS (Ödev Takip Sistemi) ile 1. Kademe de günlük 30 dk. ödev sistemi uygulanır. 2. Kademe de ise ödevler günlük olarak konu tekrarı yapma süresi ise 1 saati geçmeyecek şekilde uygulanır. IQup4 eğitim modeli ile birlikte hareket edilerek çocuklardaki gelişim başlar başlamaz koordineli bir şekilde masa başı etüt programları uygulanır.

Sınav: Profesyonel olarak hazırlanan ( ÖDS )  Ölçme Değerlendirme Sistemi ile sınavlara hazırlık programları, LGS ve TYT, AYT sınavlarına hazırlık, spor müsabakalarına hazırlık, bilim teknoloji yarışmalarına hazırlık programları uygulanır.

Proje Birimi: Kurum yöneticisi başkanlığında; proje koordinatörü ile her kademeden seçilen fen, matematik, teknoloji, sanat, spor koordinatörleri, öğrenci temsilcileri ile her hafta başı genel birim toplantıları yapılır. Yıl içerisinde yapılacak proje çalışmaları, uygulamaları ve denetimleri bu birim tarafından yürütülür.

Eğitim kadrosu: Kurumumuz yönetici ve kurucuları tarafından seçilen EĞİTİME GÖNÜL VERMİŞ, alanında uzman, çocukları çok seven, vicdanlı, iletişim becerileri yüksek, teknolojik ve kültürel gelişimlerden haberdar ve proje üreten SEÇKİN bir akademik kadro ile çalışır.

Öğrenci Profili: 21. Yy. dünyasında farklı bakış açılarına ve farklı düşünme becerilerine sahip, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda ülkesini vatanını seven, Avrupa Dil Çerçevesinde ana dili kadar İngilizce konuşabilen, teknolojiyi etkin kullanabilen, genel kültür bilgisi ile kendisini doğru ifade eden TÜRK ve DÜNYA VATANDAŞLARI yetiştirilir.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.