TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
943 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Çiçekli Mah. Pınar Sk. No:13 Çiçekliköy Bornova/ İzmir
  • TELEFON: 0232 335 0 232
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Doğal Yaşam Koleji; bilginin güç, eğitimin özgürlük, eğitimli insanlardan oluşan toplumun uygarlık anlamına geldiği gerçeğinden yola çıkmıştır. Hedefimiz, Doğal Yaşam Koleji’nde yetişen gençlerin; merak duygusu canlı, öğrenmekten zevk alan, kendilerine güvenen, ülkelerinde ve dünyanın her hangi bir yerinde, her hangi bir topluluk içinde yaşayabilecek dil, bilim ve kültürel bilgiye sahip bireyler olmalarıdır. Okulumuzun felsefe ve hedefi öğrencilerimizin İletişim Becerisi, Bireysel Gelişim, Katılımcı Kişilik, Eleştirel ve Analitik Düşünme ile Dünya Vatandaşı olma alanlarında gelişimlerini tamamlamalarıdır.

 

Şehir hayatı birçoğumuz için vazgeçilmez bir zorunluluk. Fakat hayatımızdaki doğa gerçeği her zaman varlığını sürdürüyor. Ünlü bir filozofun da dediği gibi; doğa acele etmez, yine de her şeyi başarır… Doğanın bu hali, içinde yaşayan insanlara da sirayet ediyor. Doğada yaşamanın, birbirinden güzel, muhteşem ayrıcalıkları bulunuyor. Üstelik bu ayrıcalıkları şehirden uzak kalmadan da yaşamak mümkün. En azından çocuklarımız için… Doğa ile iç içe olan insanların çok iyi bildiği bir şey var. Doğanın insanlara mutluluk ve huzur veren muazzam bir etkisi bulunuyor. Bu gerçek, yapılan birçok bilimsel araştırma ile de kanıtlanmış durumda. Doğa ile iç içe bir yaşam sürüyorsanız, her zaman daha mutlu ve huzurlu hissedersiniz.

 

Doğal Yaşam Koleji, İzmir’in en yoğun orman bölgelerinden biri olan Çiçekliköy’de orman içinde, Nif Çayının kenarında, %90‘ı yeşil alan, Japon Bahçeleri, Binicilik Tesisi, Spor Kompleksi, Eğitimsel Tarım Alanları, Küçükbaş ve Evcil Hayvan Barınaklarından oluşan 12 dönüm arsa üzerine kurulmuş, eğitimi beton yığınlarının dışına taşıyan, doğa ile iç içe modern bir eğitim kampüsüdür.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.