Dilko English

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
478 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Osmanağa, Vahap Bey Sk. No:14 Kadıköy İstanbul
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Günümüzde haberleşme ve medya teknolojilerinin gelişmesiyle küreselleşen ve küçülen dünyamızda, iletişim dili olarak her iki kişiden birinin İngilizceyi kullandığını biliyoruz. Ülkemizde Avrupa Birliği Akademik Standartlarına uygun olarak, en iyi şekilde İngilizce öğretmeyi kendine ilke edinen Dilko İngilizce kursu, 1977’den bu yana en iyi, en güncel eğitim teknolojilerini de kullanarak eğitim veren, öncü ve lider kurumlardan biridir.

 

Bakırköy ve Kadıköy Dilko English şubelerinin dil öğretiminde çok ünlenmesi sonucu, Şişli ve Beşiktaş’ta şubeler açılması zorunlu olmuştur.
1988 yılında Şişli, 1991 yılında ise Beşiktaş şubeleri açılmıştır. Dil alanında hazırlanarak üniversiteye girmek ve İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık ve Turizm gibi yükseköğretim programlarında okumak isteyen adayların çoğalması, Bakırköy, Kadıköy ve Beşiktaş Dilko Dershaneleri açılması sonucunu getirmiştir.

Bu dershanelerimiz her yıl çok başarılı sonuçlar alarak, başta Boğaziçi olmak üzere İstanbul’da ve Ankara’daki ünlü üniversitelere, sınavlara hazırladığı öğrencilerini göndermiştir. Dilko’nun kuruluşunun ilk 20 yılı içerisinde Dilko kurum sayısı 7’yi bulmuştur.

 

Dilko English’in ilk şubesi, 1977 yılında Bakırköy İncirli Caddesi üzerindeki üç katlı, bahçeli bir binada açılmıştır. “ANLIYORUM, AMA KONUŞAMIYORUM” yakınmalarına çözümler üreten bir kurs olma amacıyla yola çıkılmıştır. Bu hedef doğrultusunda başarılı olunca da, 1984 yılında Bakırköy Dilko Hatboyu Caddesi’nde daha büyük bir binaya taşınırken, öte yandan da aynı yıl Kadıköy Dilko English açılarak ileri bir adım daha atılmıştır.

 

Üçüncü 10 yıllık dönem içerisinde, İstanbul’daki şubelerde marka kurumsallaşmasına önem verilirken Dilko Yayıncılık kurulmuş, Adana, İzmit, Çanakkale ve Çorlu’da Franchise şubeleri açılmıştır.

 

Son 10 yıllık dönemde, gerek sektörde ve gerekse Dilko kurumsal yapısında hareketli bir süreç yaşanmıştır. 2007 yılının içinde önce Taksim Dilko English şubesi açılmış, aynı yıl içerisinde Beylikdüzü Dilko English Franchise Şubesi öğretime başlamış, ardından da Ankara, Balıkesir ve Yalova gibi merkezlerde Franchise şube denemeleri yapılmıştır.

 

2013 yılında Dilko English Mecidiyeköy şubesi açılmıştır.

Aynı yıl içerisinde Kartal’da Dilko Ortaokulu kurulmuştur.

 

2015 yılında dershanelerin kapatılma kararı sonucu, Bakırköy ve Kadıköy dershane şubelerimiz Dilko Temel Lisesi’ne dönüştürülmüş ve faaliyetine devam etmektedirler.

 

2017 yılında Kartal’da Dilkoleji Anadolu Lisesi, Bakırköy’de ise yine Dilko Grup bünyesinde Kadro Anadolu Lisesi açılmıştır.
Ayrıca 2017 yılı içerisinde Altunizade Dilko English şubesi de açılarak, öğretim hayatına başlamıştır.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.