Denge Anadolu Lisesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
386 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Arjantin Cad. Budak Sokak No:6 GOP Ankara
  • TELEFON: 0312 430 20 88
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Açıldığımız günden bu yana Ankara’nın en çok tercih edilen eğitim kurumlarından biri olmayı başardık. Özel Denge Eğitim Anadolu Lisesi olarak eğitim felsefemizin özü, insanın yüceliğini amaç ve olgunluk sayan hümanist yaklaşımlarla öz disiplini yüksek, ailesine topluma ve çevreye saygılı bireyler yetiştirmektir. Özel Denge Eğitim Anadolu Lisesinde öğrencilerimizi özgürlük ve adalet değerlerini içselleştirmiş bireyler olarak yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz kazandıkları disiplin, öz güven ve bilgi birikimlerini manevi bir kültürel miras olarak kendilerinden sonra gelen kuşaklara aktarırlar.

  • Okulumuzda öğrenciler birer numara değil özel ve değerli bireylerdir.
  • Öğrencinin akademik başarısını yükseltmek yeteneklerini geliştirmek ve hayata hazırlamak temel ilkemizdir.
  • Disiplin, adalet ve çevreye saygı okulumuzun vazgeçilmez kuralıdır.
  • Disiplin anlayışımız korku ve tehdide değil saygı ve sevgiye dayalıdır.
  • Her öğrencimiz birebir ilgi ve kişiye özel terzilik ile sınavlara hazırlanır.
  • Türkçenin ve en az bir yabancı dilin günlük yaşamda etkin olarak kullanılması ana hedefimizdir.

Özel Denge Anadolu Lisesi’nde sistemin özünü öğretmen kadromuz oluşturur. Okulumuzun eğitim kadrosu, hem dershane hem özel okul geçmişi olan alanında yetkin ve tecrübeli çok değerli öğretmenlerden oluşmaktadır. Kurumumuzda 5 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir. Özel Denge Anadolu Lisesi olarak kişiye özgü terzilik yapan butik bir eğitim kurumuyuz. Bizi öğrenci sayısı binleri bulan öğrenci fabrikalarından ayıran temel özelliklerimizden biri de budur.

Eğitim sistemimizde;

-Haftalık programa uygun dersler yapılır.

-Yapılan dersin hemen sonrasında, o dersle ilgili etüt ve soru çözümü çalışması yapılır. Öğretmenlerimiz eşliğinde yapılan bu çalışma ile öğrencilerimiz sorularına anında cevap alma imkanı bulur.

-Tekrarlar ile pekiştirilen konu sonlarında gerek duyulur ise ufak bir sınav uygulaması yapılarak öğrenci notlandırılır. Geçerli not alamayan öğrenci ile konu anlaşılıncaya kadar çalışmaya bire bir devam edilir.

-Konu eksiği kalmayan öğrenci bir sonraki derse devam eder.

-Bu sistemde peş peşe ders/etüt/soru çözümü/sınav/özel ders uygulaması ile anlatılan konuların tamamen öğrenildiği teyit edilebilmekte ,anlatılan konular tam anlamıyla pekişmektedir.

Bu nedenle okulumuzda eğitim gören öğrencilerimiz okul dışında kurs ya da özel derse ihtiyaç duymazlar.Sistemimiz, başarısızlığı ve kurum dışı arayışı ( özel ders-dershane ) yaratan sebepleri ortadan kaldırdığından, öğrencilerimiz kurum dışı ders alamazlar.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.