Boğaziçi Bilim Koleji

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
411 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Ataşehir Sapağı, Şerifali Mah. Turcan Cad. Kızkalesi Sok. No. 14 Ümraniye İstanbul
  • TELEFON: 0216 291 10 90
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

1987 yılında başlayan eğitim yolculuğumuza İnko Özel Dershanesi ve daha sonra Sınav Dershanesini kurarak devam ettik.
Sınav Dershanesi olarak yürüttüğümüz eğitim çalışmalarımızın sonucu olarak; öğrencilerimizi Anadolu liselerine, Fen liselerine ve de üniversiteye hedeflenen puanlarla yerleştirdik. Dershanecilikte yürüttüğümüz bu başarılı çalışmalarımızı öğrenci odaklı butik okul anlayışıyla BOĞAZİÇİ BİLİM KOLEJİ olarak sürdürüyoruz.

Atamızın ışığı çocuklarımıza yol gösteriyor;

İnko Özel Öğretim ve Sınav Dershanesiyle edindiğimiz eğitim tecrübelerimizi ve eğitim hizmetlerimizi Boğaziçi Bilim Koleji Olarak Ataşehir’de devam ettirmeyi hedeflemekteyiz. Butik anlayışla açtığımız okulumuzda her öğrencimiz bizim için özel olacaktır.
Amacımız, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda dünya ile uyumlu, bilgi donanımı ve özgüveni yüksek, karar verme becerisi olan, sorgulayan, araştıran, kendini ifade edebilme yeteneği gelişmiş, en az iki yabancı dili iyi kullanabilen, sporu ve iyi beslenme alışkanlığını yaşam felsefesi haline getirmiş, sanatla niçin içi içe yaşaması gerektiğini benimsemiş, mutlu bireyler yetiştirmektir.

Neden Biz?

– Kurumumuz çocukları bir birey olarak kabul eder, her çocuk yapar-yapabilir ilkesini güderiz.
– Yaşları özelliğinde ortam ve koşullar sağlarız.
– Kendini ifade edebilmesi, dinlemesi ve dinlenmesini sağlarız.
– Modern yaşam içerisinde yenilik ve gelişmelere ortam oluştururuz.
– Çocuğunuzun düşünmesini, muhakeme kurmasını, düşündüğü şeyin eyleme geçmesini sağlarız.
– Oyun oynamayı, paylaşabilmeyi, problem çözebilmeyi öğrenmesi için destekleriz.
– Yaşlarını yaşamaları için sevgi dolu bir ortam oluştururuz.

Hedeflerimiz;

Çocuklarımızın sevgi ortamında, özgüven, sorumluluk ve yaratıcı düşünce kazanımlarını sağlamak en önemli amacımızdır. Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul düzeylerinde hizmet veren kurumumuz sağlıklı ve hijyenik bir ortamda öğrencilerimizin, zihinsel, sosyal, duygusal gelişimlerini sağlamak, kendine güvenen girişimci çocuklar yetiştirmek, gelişimlerini takip etmek, sistemli bir biçimde geceleğe hazırlamak, olumlu alışkanlıklar kazandırmanın yanında, Atatürk sevgisini ve manevi değerleri benimsetmek temel hedeflerimizdir.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.