GOLD BJK – Kabataş Vakfı Okulları

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
650 ZİYARETÇİ

QR KODU
MESAJ GÖNDER
7+4 = ?

VİDEOLAR

  • BJK-Kabataş Vakfı Okulları

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Çamlıca Mahallesi, Şeker Maslak Sok. No:11 Üsküdar İstanbul

DUYURULAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

HAKKINDA

Hedefimiz

BJK ve Kabataş camialarının misyon, vizyon ve değerleri ile oluşturulan BJK – Kabataş Vakfı Okulları, değerlerini geleceğe taşıyan, Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençliğin ta kendisi olmanın sorumluluğuna sahip, yaşamın her alanında kendi yeteneklerini kullanarak farklı bakış açıları sunan, çağdaş ve dünya dillerine hakim öğrenciler yetiştirme hedefiyle kurulmuştur. İki köklü kurumun tarihi değerlerini global eğitim yöntemleri ve değişen dünya dinamikleri ile güncelleyen BJK – Kabataş Vakfı Okulları, bireylerin yeteneklerine özgü başarılar elde etmesini sağlamaktadır.

İnanın Çocuklar, başarmaya

İnanın Çocuklar, hayalleri gerçekleştirmeye

İnanın Çocuklar, yarını yeniden oluşturmaya

 

Değerlerimiz

GÜVEN VE DOĞRULUK

Fiziksel ve duygusal güveni garanti ediyor, bütün sistemimizi herkes için değer ve mutluluk yaratacak eşsizlikte kurguluyor ve çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımızı fırsat eşitliği ilkesi etrafında kurguluyoruz. Kurduğumuz açık iletişimle erişilebilir, hesap verebilir bir yönetim tarzı sergileyerek algılarla değil kanıtlarla hareket eden bir organizasyon özelliği gösteriyoruz.

BAŞARI VE SÜREKLİ GELİŞİM

Öğrenmenin ve sürekli gelişimin vazgeçilmez bir unsur olduğunu biliyor, öğrenme süreçlerini tüm boyutlarıyla kullanıyoruz. Başarının bilimsellik ve disiplinli çalışmayla gerçekleşeceğini biliyor, bunu okul içi programlarımızla sürdürülebilir kılıyoruz.

SEVGİ

Yaşamı zenginleştiren ve armağana dönüştüren en önemli güç kaynağının “sevgi” olduğuna inanıyoruz. Tüm farklılıkları doğanın bir rengi olarak kabul ediyor, onları şefkat ile yan yana getirerek bir gökkuşağı oluşturuyoruz. Bize emanet edilen geleceğin tüm sorumluluğunu üstleniyor, herkesin gelişimine ve mutluluğuna zaman ayırıyoruz.

SAYGI

Kendimizden başlayarak yaşama, farklılıklara, yaşamı paylaştığımız tüm canlılara saygı duyuyoruz. Nezaket, sivil erdem ve vicdan ile yol alıyoruz.

GELENEKLERE BAĞLILIK

Yüzyılı aşkın eğitim geleneğimizi temel değerimiz kabul ediyor ve bunu değişen dünya dinamikleri ile harmanlayarak özgün bir eğitim modeli vadediyoruz. Geleneğimizi ve değerlerimizi tüm paydaşlarımız ve öğrencilerimiz ile yaşıyor ve yaşatıyor olmayı önemsiyoruz.

 

Öğrenci Manifestosu

Bayraklarımızdaki siyah her şeyden “Önce Vatan” diyen ağabeylerimizin bizlere emanetidir. Balkan Cephesi ve Çanakkale tarih önünde şahidimizdir.

Mavi gözlü dev, teslim alınmış İstanbul’dan, inandığı gelecek güzel günlere, değerlerimizi aldığımız Beşiktaş’tan çıkmıştır.

Ne mutlu ki küllerinden ve tarihinden yeniden doğmuş Cumhuriyetimizle geri döndüğünde, tarihi öğrenenlerden değil onunla birlikte yazanlardan olduk.

O, Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğinde oradaydık.

Yüzyılı aşan geçmişimizde doğduğumuz Beşiktaş semtinin değerlerinden sporda BJK, eğitimde KABATAŞ’la hep yan yana, hep gönül gönüle olduk. Aldığımız emanetin farkında, değerlerimizin bilincinde, ilmek ilmek sadece insan yetiştirdik.

Geleneği başarmak öyküsüne dayanan, ülkenin hatta dünyanın her yerinden gelmiş çağdaş, eğitime, bilime, spora, kültüre ve sanata inanarak başarmış büyük bir aile olduk.

BJK – KABATAŞ VAKFI bu değerlerle kuruldu. Anaokulundan – Üniversiteye bir okullaşma hareketinin ilk ateşini bu sene

Çamlıca Kampüsünden yakmaya karar verdik.

Bizden çocuklarımıza mektup…

“Sevgili Geleceğimiz; unutma ki gerçek sınavın HAYATTIR.

Sen aslında hepimizin teminatısın. Bizimki; senin hayallerine bir yol arkadaşı olma öyküsüdür. Yüzyılı aşkın geleneğimizde, senin gibi binlerce gençle yaşanmış deneyimlerimiz var.  Biliyoruz ki her bireyin gelişimi, hedefleri ve hayalleri farklıdır.

Sen ne kadar merakınla, kuşkunla, farklılıklarınla ve öğrenme hevesinle gelirsen biz o kadar zengin olacağımızın farkındayız. Başarısızlıktan asla korkma, bu yaratılmış bir illüzyondur. 

Bu yolda, SENİN GERÇEK SINAVININ HAYATTA BAŞARMAK olduğunun bilincinde olan yol arkadaşların olsun istedik. 

Unutma, başarının ölçüsü de tanımı da sensin. Senin kendi hikayeni yazman için matematik kadar felsefeyi, edebiyat kadar sporu, birey kadar toplumu, kimya kadar tarihi, fizik kadar sanatı, teknoloji kadar doğayı önemsiyor, kendini bulma yolculuğunda yanında olmayı vadediyoruz.

Gelecekte, okul arkadaşlarınla buluştuğunda şimdi bildiğimiz mesleklerin büyük bir bölümü olmayacak ama biz bilimle, kültürle, sanatla, sporla ve kendi değerlerini var edebilen bir gelenekle eğitilmiş bireylerin HAYATTA BAŞARILI olacağını biliyoruz.

O yüzden diyoruz ki;

ÇOCUKLAR İNANIN

Önce kendinize inanın ve hayallerinize sarılın.

Sanatla daha güzel hayaller kuracağımıza inanıyoruz.

Farklılıklarınıza inanın.

 

Eğitim Felsefemiz

Eğitimin en temel amaçlarından biri, çocuklarımızın ve gençlerimizin günlük hayatını kolaylaştırmak ve onları bugünden geleceğe hazırlamaktır.

BJK – Kabataş Vakfı Okulları olarak tüm kadromuzla, öğrencilerimizin bütünsel gelişimi için akademik ve sosyal iş birliğini önemsiyoruz. İçinde yaşadığı çevreyi zenginleştirecek ve geliştirecek bir ekosistem yaratıyoruz.

Nitelikli eğitim, erişilebilir yönetim ve paydaş katılımcılığını ön plana çıkararak Cumhuriyet’i, Atatürk ile beraber kurmuş bir geleneğin temsilcisi olduğunun farkında, önce iyi insan ve iyi yurttaş, farkındalığı yüksek, saygı gören, saygı gösteren, güvenilir ve adil bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Değer Temelli, Tematik ve Yapılandırmacı Yaklaşımla, bütünsel bir bakış açısıyla derinleştirilmiş ve zenginleştirilmiş eğitim programımız ile anaokulundan liseye kadar öğrencilerimizi; yurttaşlık, sanat, bilim ve teknoloji, yaşam becerileri, çevre, spor, yabancı dil, ulusal ve uluslararası ölçümleme sistemleriyle yarınlara emin adımlarla hazırlıyoruz.

 

Eğitim Modelimiz

Değer Temelli, Tematik, Bütünsel Eğitim Modelimiz:

Yaşam içinde insanî ve toplumsal değerlerimizin, eğitim anlayışımıza ve akademik programlarımıza yansıtılmasıdır.

Anaokulundan liseye kadar tüm çalışmaların yönetim ve akademik olarak disiplinler arası iş birliği ile dikey ve yatay ortak akıl ile planlanması, uygulanması ve denetlenmesine dayalı bir programdır.

Tematik yaklaşım ile tüm kademelerde ortak değerleri hedef alarak, kalıcı öğrenmeyi besleyerek bilişsel düzeyde üst beceri ve yeteneklere dönüşmesi sağlanmaktadır.

Kurum eğitim liderleri, öğretmenler, ebeveynler ve öğrencilerin üstün destek ve katkılarını içeren ortak bir yaklaşımdır.

 

BJK – Kabataş Vakfı

Yüzyılı aşkın tarihimize dayanan değerlerimizin geleceğe güvenle aktarılmasının teminatı çocuklarımızdır. BJK-Kabataş Vakfı; iyi eğitilmiş, alanında uzmanlaşmış, uluslararası platformlarda kendini ifade edebilecek, sosyal becerileri yüksek, küresel gelişme ve dinamiklere adapte olabilen bireyler yetiştirmeyi hedefler. Vakfımız faaliyetleri kapsamında ortaya koyduğu vizyonla; BJK-Kabataş Vakfı Okulları çatısı altındaki her öğrenci ve mezunun ilgili alanlarda gelişimine katkıda bulunacak projelerin, burs programlarının ayni ve nakdi olarak desteklenerek içinde bulunduğu ekosisteme katkıda bulunacak bireylerin yetiştirilmesini sağlar.

T.C. Cumhurbaşkanlığı 27 Aralık 2018 tarih ve 523 sayılı kararı ile BJK-Kabataş Vakfına vergi muafiyeti tanınmış ve kamuya yararlı bir vakıf statüsü kazandırılmıştır.

BJK-Kabataş Vakfı faaliyetleri ve kapsamında topluma faydalı olmak vizyonuyla, Çağdaş Türkiye ideallerine uygun yetişmiş gençlerin ülkemize kazandırılması amacıyla; vizyonumuza uygun olan proje, kurum, kuruluş, kütüphane, araştırma merkezi, sosyal ve spor tesisi, sağlık sistemleri ve benzeri yapıların desteklenmesini ve yaygınlaştırılmasını amaçlıyoruz. Değerlerini geleceğe taşıyan, yarınları yazan nesiller yetiştirmek için İnanın Çocuklar diyoruz!

OKULUMUZDAN HABERLER

Hiç haber eklenmemiş.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.