Atakum Kültür Okulları

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
448 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Esenevler Mah.Şehit Fikret Özer 420.Sok. Atakum Samsun
  • TELEFON: 0362 438 00 46
  • SOSYAL MEDYA:

HAKKINDA

Okulun Temelleri Misyon, Felsefe ve İlkelerimiz okulumuzun gelişimini  yönlendirmektedir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Misyon Öğrencilere, kapasitelerini sonuna kadar geliştirmeye, düşünce ve eylem özgürlüğünü geliştiren zihinsel ve ahlaki alışkanlıklar sergilemeye, Türkiye’nin ya da vatandaşı oldukları ülkelerin önde gelen yurttaşları olmaya hazırlayacak ve teşvik edecek düşünsel ve davranışsal temelleri kazandırmaktır.

Felsefe Atakum Kültür Okullarının varoluş amacı, çocukların ahlaki, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini desteklemektir. Bireyler şefkat, destek ve saygı gördükleri bir toplumda başarılı olurlar. Eğitim-öğretim programımız, öğrenci merkezli ve bağımsız öğrenmeyi vurgular. Programımız, öğrencilerin, bilgilerinden ve akademik becerilerinden yararlandıkları sorgulama yoluyla, zihinsel disiplin kazanmalarını sağlar. Öğrencilere, davranışlarının sorumluluklarını üstlenmeyi ve kendi öğrenimlerine ilişkin planlar yapmayı öğretir. Merakı, araştırmayı, keşfi teşvik eden öğrenme ortamları ve kaynaklar sağlarız. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler, okulun yaşamına ve misyonun gerçekleştirilmesine katılarak kendini yaşamboyu öğrenmeye ve hizmete adamış bir topluluk haline gelmeye teşvik edilirler.

ATAKUM KÜLTÜR OKULLARI’NIN İLKELERİ

Öğrenme Topluluğunu Geliştirme

Öğretme yerine öğrenme merkezli olmaya, İnsan gelişiminin her aşamasının farklı olduğuna ve her bireyin benzersiz olduğuna, Her çocuğun kendisini ileriye götürecek zorluk seviyesine göre öğrenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Bireyi Geliştirme

Kişiliğin herşeyden önemli olduğuna, Kendimizi, her bireyin sahip olduğu en iyi nitelikleri ortaya çıkarmaya adamaya inanıyoruz.

Yerel ve Küresel Toplumda Yaşama

Toplumun bütün üyelerine ve toplumdaki çeşitliliğe saygı duyarız. Bireyin ve toplumun birbirine bağlı ve sorumlu olduğunun farkındayız.  Yerel, ulusal ve uluslararası topluma hizmet ederek insanlık yararına çalışırız. Okul topluluğunun bütün üyeleri arasında küresel bilinci arttırmaya büyük önem veririz. Çiftdilliliğin birey ve toplum için önemini bilir, takdir ve kabul ederiz.

YORUM YAPIN

DAHA ÖNCE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.